Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyvonalakban mivel kell...

Nagyvonalakban mivel kell készüljek a babaérkezésre? ágy, ruha, fürdetés, etetés és ennyi?

Figyelt kérdés

próbálok tanulni is, újraélesztés, babaellátás.


tehát ha beállítom az ágyát,

előmosom a ruháit,

be van szerezve orrszívó, mellszívó, légzésfigyelő, cumisüveg, cumi, törölköző, stb kellékek,

és szakkönyveket olvasom


van még valami, vagy kész vagyok, jöhet a baba?


2014. ápr. 15. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Főzz előre pár napra a mélyhűtőbe elfér, nagyon jó lesz az még, és pihenj előre:)
2014. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, a hűtőt is fel akarom tölteni :)


és próbálok átállni éjszakára, mert sokaknál úgy olvastam nappal kezdődnek a fájások és vagy 24 óra onnanstól mire konkrétan meg van a baba, alvás meg semmi közte


tehát ha én át lennék állva éjszakai üzemmódra..

csak minden vizsgálat reggel van :(

2014. ápr. 15. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj azon, mikor fogsz szülni, lehet, hogy csak egy hét múlva. Addig is olvass regényt (ne szakkönyvet), sétálj egy jót a városban (ha jó az idő), ülj be egy cukiba a barátnőddel (ki tudja mikor lesz újra alkalmad rá). Nézz szét ajándék ügyben h. ha kérdezik mit szeretnél babaköszöntő-ajándéknak ne hülyeségeket hozzanak. Én az utolsó napokban nagytakarítottam, utána tényleg fél évig nem volt rá időm-energiám-kedvem. Lázmérőt ne felejts el beszerezni. Gyakorold a babakocsit szét-és összerakni, akár az autó csomagtartójába, mert élesben nagyon bosszantó tud lenni, hogy -pedig én megnéztem többször a videot, így kell valahogy....

Nekem egy 18 hónaposom és egy 6 hónaposom van (hidd el, mennék én kávézni barátnővel és olvasnék könyvet, de nincs időm-energiám), imádom a gyermekeimet de tényleg időrablók. Nemsokára anya leszel, sosem leszel már egyedül - csak percekre, fél órákra....használd ki.

2014. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jó tippek :)

a lázmérőt mondjuk még mostr sem tudom, mert a legtöbb helyen digitális van, de láttam már a régi típusút, csak higanymentesen, lehet azt szerzem be


mert nekem 2 digitálisom van, újak, de mindegy, mert elemcserével is képtelenség, hogy 35 fokos lennék, betegen meg épphogy 36, szóval a digitálisoktól kivagyok.


gondolom a babagyógyszerekkel nem tudok tárazni, mert vényesek (pl láz ellen, lázgörcs ellen, fejére koszmó ellen valami olaj, pelenkakiütés ellen, fürdetőkrém)

van egy két popsikrém, törlőkendők még venni akarok sérülésekre spray-t, köldökre alkoholt, hintőport)

2014. ápr. 15. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.Kapsz csomagot, abban lesz popsikrém (én még mindig a mintákat használom - bár 1 hónapja álltam le a mosható pelusozással mert már nem bírtam a két picivel csinálni és közben költöztünk is -szóval ahhoz nem kell krém).

A gyerekorvos jön 2 napon belül ahogy hazaértek, ő ír fel köldökápolót és lázcsill.kúpot is. A hagyományos lázmérő nagyon jó, mert pontos és amíg nem ficánkol használható is. Ha székrekedése van azt is használhatód a megindítására. Viszont ha már kapálódzik és türelmetlen (kb.10 hónaposan) akkor szerezz be egy megbízhatóbb digitálist, gyorsabb és nem törik.

Csináljatok néhány képet a pocakodról.

Jó babavárást!

2014. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na még vmi és megyek...Sérülésekre nem kell, mert egy ideig még nem lesznek sérülései (esetleg a körme miatt). Viszont nagyon jó a "kék árnika gél" gátsebre, két nap alatt csodákat művel. Na, azzal kenegetheted majd a babát is ha megsérül...
2014. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

orvos ad majd recepteket mikor hazajöttök a kórházból, azt várd meg (hintőpor, alkohol, lázcsillapító...)

de pl. alap szereket vehetsz, ilyen a szuszpenzió, ezt majd 3 hónapos kortól adhatod neki, nem vényköteles, vagy steril gézlap, ez is lehet kelleni fog, én tettem a köldökcsonkra mert vérzett 1 hétig.


pelusozást se felejtsd el :)

én vettem éjjeli lámpát, hogy ne kelljen éjszaka a nagy lámpát felkapcsolni.

jajj, mellbimbó krém! azt is meg tudod most venni, és tuti kelleni fog, ha nem is fogod használni, de amikor belövell a cicid, biztos kipróbálod majd :)

másik a hasfájás elleni szer. ez se vényköteles. a babák többsége hasfájós, ráadásul gyakran éjszaka... szegény férjem 3x ment éjszaka gyógyszertárba, szóval ha olyan akkor nyugodtan vegyél 1-2 fajtát (infacol, espumisan...)

2014. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tényleg képek is, szerek gátsebre is mellre is :)

írok mindent :)


tényleg hogyan kell a mellbimbót kezelni? ha bekrémezem, szoptatás előtt mossam le?

hallottam, hogy valaki mindig kamillával áttörölte és allergiás lett a gyerek a kamillára.

vagy mellbimbővédővel szoptassak és le van egyszerűsítve?

2014. ápr. 15. 21:56
 9/9 anonim ***** válasza:

a bimbővédő zavart okozhat a szopizásban, azt tényleg csak akkor használd, ha nagyon baja lenne majd a cicidnek. Én medela 100% lanolint vettem, azt nem kellett lemosni. De van mindkét fajta, lemosós és nem lemosós is, nyilván a nem lemosós egyszerűbb. Úgysem fog állandóra kelleni, én kb. max 1 hónapig használtam. A legjobb, ha rajta hagysz megszáradni egy kis anyatejet

Fontos: készülj fel előre a szoptatásra! Nézz videókat, olvass utána! Illetve ereszd el magad még egy kicsit :))

2014. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!