Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre szoktak ajándékot...

Keresztelőre szoktak ajándékot venni, vagy csak a keresztszülők?

Figyelt kérdés
Két hónapos kislány keresztelőjére megyünk, férjem unokahugájéra. Nem mi leszünk a keresztszülők. Nagyon nem vagyok otthon keresztelő témában. Nekünk is illik ajándékot vennünk? Ha igen, akkor tudnátok ötleteket adni? Köszönöm.

2014. ápr. 17. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Illik vinni ajándékot, ez olyan "újjá születés" kategória, tehát olyan mint ha egy újszülött csecsemőhöz mennél látogatóba, oda is szokás vinni ajándékot. Legalább is nálunk így szokás.
2014. ápr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár hete volt keresztelő (mondjuk a fiam már 2 éves lesz, de igazából ez mindegy). Kapott mástól is ajándékot, de nem nagy dolgokra kell gondolni, kisautó, traktor, ilyesmi. Szerintem valami kisebb dolgot vigyetek.
2014. ápr. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igazából alapból én is így gondoltam, csak ahogy keresgéltem ajándékötletek után az oldalon a kérdések között, minden kérdésnél csak a keresztszülők kérdeztek ajándék után, hogy mit vigyenek, ez bizonytalanított el.

Mostmár csak ötletekre lenne szükségem.:)

2014. ápr. 17. 07:18
 4/10 A kérdező kommentje:
2., neked is köszönöm.
2014. ápr. 17. 07:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
csomag pelenka, kisautó, labda, plüss, ruha, takaró, csörgő, rágóka, zenélő forgó ágy fölé, játszószőnyeg, rácsvédő
2014. ápr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utalvány, pénz, ami mindig jobban jön ha kisbaba van a háznál.
2014. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is.
2014. ápr. 17. 07:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is illik vinni. Az én ötletem: [link]
2014. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már vendéngként keresztelőn, a nem keresztszülők is adtak ajándékot, a közeli rokonok nagyobb dolgokat adtak, pl. ékszert, a távolabbiak játékot, mesekönyvet, ruhát. Mi egy kis ruha együttest vittünk.
2014. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem nagyobb koromban kereszteltek meg és én nem kaptam senkitől semmit...
2014. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!