Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez lehet fordulni ilyenkor...

Kihez lehet fordulni ilyenkor segítségért? Beteg vagyok és nem tudom ellátni a gyermekem.

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kislányom. Kiderült, hogy beteg vagyok és nem fáradtság és egyéb a betegségből kifolyó tüneteim miatt nem tudom ellátni egyedül a gyermekem. A férjem reggeltől estig dolgozik, fel nem mondhat, mert ez a megélhetésünk. Rokonaink csak nagyon messze és mindenki dolgozik, senki nem tud miattam eljönni a munkahelyéről.

Mi lenne ilyenkor a megoldás? Egy segítő, dada? Vagy van valami szervezet, aki ilyenkor tudna segíteni? Anyagilag nem igazán engedhetjük meg magunknak a bébiszittert, de megpróbáljuk mozgósítani a tartalékainkat. Viszont a kezelések sem lesznek olcsók, erre is gondolni kell. Mi a megoldás ebben a szörnyű helyzetben szerintetek? :(


2014. ápr. 17. 15:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Érdeklődj az Otthon Segítünk Alapítványnál ( [link] hátha van a közeletekben egy önkéntes, aki tud segíteni. Fontos, hogy ők nem babysitterek, de az otthoni teendőkbe besegítenek, de talán ebbe a helyzetben jó kiindulópont lenne.
2014. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzathoz fordulj.van babysitter szolgálat ingyen vagy jutányos áron. Anyukám ezt dolgozza, onnan tudom.
2014. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Sok bolcsodenek van otthoni felugyeletet biztosító szolgálata - önkormányzatnál érdeklődj. Nem ingyenes. Ezen kívül van ápolói szolgálat, ha rászoruló vagy, tehat egészségügyileg indokolt, akkor ingyenes heti par alkalommal, ha nem vagy rászoruló, akkor fizetős.

Magánúton nyugdíjas ismerős, főiskolás nyilván nem ingyen segíthet.

2014. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Mi a bajod?
2014. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mi a bajod,merre laktok?
2014. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

[link]


hátha vannak a közeledben is.


még a védőnőtől kérnék tanácsot, ő jobban látja, ki segíthet ilyenkor.

2014. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy mi a baja, nem? Már megírta volna, ha rátok tartozik.


Barátnőm barátnőjénél is volt hasonló helyzet, ők találtak egy nénit, olyan 60 körüli lehetett. Nyugdíjas volt. Jól jött neki a pénz és szívesen segített. Nem kért sokat és nem volt egyedül legalább. Én is ilyenben gondolkodnék. Védőnőt, családsegítőt kérdezd.


Ők úgy találták, hogy szóltak a védőnőnek, aki jóban volt a körzeti felnőttorvossal, ő javasolta. Ő főzött is.


Nyilván először ilyenben gondolkodnék én is. Mert veled lehetne e gyerek, ő csak segítene. És lehet, neked is kell majd segítség kezelések után.


Mielőbbi jobbulást kívánok!

2014. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
49%
Nem, nem mindegy, hogy mi baja, igy ugyanis kamunak tűnik.
2014. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!