Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális hogy 7 hónapos lesz a gyermekem 25-én és még nem tud ülni?

Figyelt kérdés

Akarna ő, de csak a fejét tudja megemelni, megül úgy ha ki van valamivel támasztva hogy ne dőljön el, de magától nem tud megülni, esetleg csak akkor ha nem mozdítja meg a fejét és akkor is csak pár másodpercig de már dől is el.

És még 1 db foga sincsen, nem is ül normális ez vagy csak én vagyok türelmetlen?



2014. ápr. 17. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te vagy türelmetlen. Semmi gond a babáddal, de ne ültessétek, se kitámasztva, sem sehogy, az nagyon káros. Majd felül, ha megérett rá. A fiam 8 hónaposan ült fel és az első foga is 7 hónaposan jött ki.
2014. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Amúgy szeretne ülni , a fejét emeli hogy ő hanyadt ülésből fel akarna ülni csak nem tud.

Ha tartom neki a két kezemen a két ujjamat ő megfogja és nem is húzom úgy felül.

És ő úgy érzi hogy mekkora nagy segítséget kapott , de közben a saját izmait használta.

Látszólagosan nagyon kínlódik a fogaival is de sehol nem akar kibújni neki.

Amikor meg adok neki nurofen szirupot fél óra múlva úgy alszik mint a bunda.

Persze ritkán kap gyógyszert , csak mikor már nem bírunk vele.

Vettünk az ínyére gélt de az lezsibbasztja a fél arcát annyira erős, én is kipróbáltam 20 percig hat és annyira elzsibbasza mint a fogorvosnál az érzéstelenítő inyjekció foghúzás előtt.

És amerre terjed a nyál arra végig zsibbaszt mindent, legutóbb a fiam jobban ordított tőle mint amennyire az ínye fájt azelőtt.

Úgyhogy olyant többet nem kap.

2014. ápr. 17. 17:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hasizomból fog felülni, hanem kúszásból vagy mászásból fog kiülni. A 22 hónapos fiam sem tud még hasizomból felülni, ilyen picinél az még nagyon messze van. Ismétlem, ne ültessétek. Fogzásra nagyon tudom ajánlani a Viburcol kúpot. 1. vagyok.
2014. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. ápr. 17. 17:40
 5/11 anonim ***** válasza:
a felülés mászsából jön. négykézláb van ráül a sarkára és oldalra dönti a popját, lábát elöre huzza és máris ül. egy baba sem hanyatt fekvésböl ül fel elöször.
2014. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem baj, mert az én 30.-án 7 hónapos lányom sem tud felülni, és foga sincsen. Sőt, átfordulni is csak pár napja kezdett.
2014. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7 hónapos babának csak az átfordulást (hasról-hátra és vissza) kell tudnia. Sok baba mászásból ül ki, sőt van amelyik előbb áll és állásból ül le. A fogzás nagyon egyéni, akár még 1 évesen sem baj, ha nincs foga.

(A lányunk 10 hónapos elmúlt amikor felült és még több, mint egy hónapig támaszkodott az egyik kezével. Az első két foga 8 és fél hónaposan jött ki, majd három hónapig semmi, utána jött sorban a többi.)

2014. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Julie S ***** válasza:
Nekem is ennyi idos a lanyom es se nem ul, se foga nincs meg. De ez tok rendben van. O is probal hasizombol felulni, de nem fog az igy menni neki. :) A foga mocorog, de meg semmi nem latszik. Amugy forog mindenfele es ezen kivul a kuszassal probalkozik, egyelore nem nagy sikerrel, viszont nagyon kitarto. :)
2014. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne mar... 7 honapos. Nyugi. :)
2014. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te vagy a türelmetlen. A babák átlagosan 8 hónaposan ülnek fel, de sok olyan van, aki csak 1 éves kora körül, és az is teljesen normális. Nem egy olyan baba van a környezetemben, aki előbb kezdett kapaszkodva lépegetni, mint szabályosan ülni.
2014. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!