Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egészséges vagy egészsé...

Milyen egészséges vagy egészségtelen nasikat adtok babáitoknak?

Figyelt kérdés
Értem itt azt, hogy pl. a tartósítószer egészségtelen, mégis a legtöbb tejtermékben van pl.Túró rudiban is van, akkor most milyen édességet adjak az egyéves babámnak? Mindenki azt mondja, hogy miért nem adok már neki virslit meg szalámikat, hát az is teli van műdolgokkal, vagy nem? Ti tudtok olyan felvágottat amiben nincs tartósítószer? Akkor már inkább párolt, sült, vagy főtt husit adok a babámnak.Ti hogy vagytok ezzel? Nézitek, hogy van e benne tartósítószer abba az árúba amit a babátoknak főztök?Vagy bioboltban vásároltok esetleg? Mindenki véleményét várom!
2009. dec. 22. 11:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Egyévesen már szinte mindent eszik.Igaz,hogy én csak szalámikat veszek boltban,amit lehet,inkább magam készítem.Igaz,hogy mindenben van tartósítószer,de ha megkímélem mindentől,akkor az immunrendszere nem fog megerősödni,és később lesznek emiatt gondok.Ha már nagyobb lesz ,akkor úgysem etethetem bió és egyéb egészségesnek mondott ételekkel.
2009. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
szerintem is csak az etesse bioval a gyerekét, aki utána 18-20 évig ezt fogja tenni.
2009. dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Én nem adok neki kifejezetten édeset nasira.

Adok puffasztott rizset,kétszersültet,vagy banànt mixelek babakeksszel,esetlg baba joghurtot kap.

Semmi baba piskota,turo rudi.....krémturo.Ràér majd 2 éves kora utàn is azzal.Ja meg gyümölcslevek is nasik neki,amugy sak vizet kap,vagy cukor nélküli kamilla teàt.

Szalàmi csak csirkemellet,azt is ritkàn,kap ezenkivül kockasajtot,naturba.Sült husibol csipegetek neki, a belsö részéböl.

2009. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam már azt eszi,amit mi,persze csak mértékkel. Kap csirkemell,pulykamell sonkát,

füstlit,sajtkrémet,májkrémet (ez a kedvence).

2009. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Felvágottnak én a Delco pulykamellet adom a fiamnak.
2009. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Egyszóval az a kérdésem, hogy nézitek e a terméket, hogy milyen adalékanyagok, szinezők, meg hasonló műdolgok vannak benne?
2009. dec. 22. 11:21
 7/34 anonim ***** válasza:

második vagyok.

sok zöldség, gyümölcs; hús, 100%-os gyümölcslé, amit kap a babám.

de megkapja ugyanúgy a hipp granulált teát, a túrókrémet, babapiskótát, bolti gyümölcsjoghurtot is, ezekben már biztos, hogy van valami, de én nem csinálok belőle nagy ügyet, semmi baja nem lesz tőle.

mivel a babám még csak 9 hónapos, feldolgozott húsáruval még nem találkozott, talán egyszer kapott egy pár karika virslit, amikor a frankfurti levesből turmixoltam neki.

de ha eljön az idő, hogy vajas kenyeret egyen, nem fogok visszariadni sonkától, májastól, stb.

mi magunknak sem veszünk "szemetet", de azért nem fogom keresni direkt a tartósítómentes cuccokat, egyrészt fél pillanat alatt megromlik, másrészt az egész életünk rámehetne ezen cuccok kutatására.

2009. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
11.29 es iagazd van, de az ember lánya azért próbál a babájának minél jobb minőségű ételeket az asztalra tenni,nem tartom időpazarlásnak, hisz itthon vagyok 3 éves koráig a manómmal.:)
2009. dec. 22. 11:38
 9/34 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi, hogy ti figyelitek e , hogy mi egészséges és mi nem?
2009. dec. 22. 11:39
 10/34 anonim ***** válasza:
1 éves lesz.pulyka és csirke húsit kap még csak,vajat,túrót,sajtot,de kap sonkaszalámit,és babapiskótát is 1 nap 1-et.hetente 1x kap túrórúdit.sok gyümit fagyasztottam el,így azokból kap most rizzsel elkeverve elég sokat.de én is kezdem hozzászoktatni őt a mi kajánkhoz,amikbe azért vannak szép számmal egészségtelen dolgok.pl a virsli,vagy a darált hús,májkrémek.még nem evett ilyet,de el kell kezdenem.ilyeneket fog enni,remélem még vagy 90 évig.hozzá kell szoknia.
2009. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!