Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopizás után még 1,5 dl...

Szopizás után még 1,5 dl vizet/teát/gyümölcslevet megiszik a 11 hónaposom. Ez mitől van? Sűrű a tej? Vagy kevés?

Figyelt kérdés
Még csak fél 11 van, 8 körül kelt, de már 3 decit ivott, mióta reggel megszoptattam. Pedig biztos, hogy van még (elég?) tejem, 10-15 percet mindig cicizik, csak aztán elveszi a kis üvegét, és iszik, húzóra egy-egy másfél decis üvegnyit. Nem lesz baja a veséjének attól, hogy ennyit iszik? Vagy hagyjam abba a szoptatást, nem elég jó már neki a tej? Van valami tippetek? Vagy már rendes kaját adjak neki reggelire? (Amúgy mindig eszik az én reggelimből is.)
2014. ápr. 23. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A szoptatást ne hagyd abba...de azért valami mást is adj neki cici után enni.
2014. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoptasd,de hát azért ő kaphatna már tízórait,ebédet és uzsonnát is rendes étel formájában.Sőt bár nekem csak cumisüvegből kapott anyatejet és tápszert,de én már 10hós korától csak kanalasat adtam neki,mert nem kérte sem a tápszert,sem a cumisüveget.A szoptatást szerintem ne hagyd abba,de elég az reggel és este neki már bőven,viszont szüksége van már legalább 3rendes étkezésre,kiváltottra,tízóra/ebéd/uzsonna.
2014. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jajj, bocs, azt nem írtam, hogy már csak reggel és este szopizik, amúgy eszik mindent rendesen! 3-4 alkalommal kap "rendes" kaját (ugyanazt eszi már, mint mi, + tejpép, joghurt, gyümölcs, ilyesmi), csak az esti-reggeli cicit eddig igényelte. Azért voltam bizonytalan, mert lehet, hogy már ezt is ki kellene váltani, ha utána szomjas marad.
2014. ápr. 23. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanígy eszik a 11 hósom, csak a cici helyett már csak tápszert kap reggel-este. Reggel utána 1 órával rendes reggelit is kap hozzá. Vizet kap evések után és közben, nasit nem adok étkezések közt, max. étkezések után közvetlenül kölesgolyót vagy babakekszet. Vizet egy nap kb. 5-6 dl-t megiszik, evések után mindig kér, mindegy hogy szilárdat evett vagy csak tápszert ivott.
2014. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!