Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves tejallergiás (laktóz...

Lcs kérdése:

Egy éves tejallergiás (laktóz érzékeny) gyerkőcnek mit adtok uzsira, vacsira?

Figyelt kérdés
Most 4hónapig nem kaphat semmilyen tejterméket (laktóz tartalmú dolgokat) a fiam, és már full nincs ötletem mit adjak neki uzsira, vacsira. Sinemil-t már kapja, azon kívül...:) aki hasonló cipőben jár, szívesen olvasnék 5leteket, véleményeket.
2014. ápr. 23. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Banán-narancs turmix vacsira? Laktózban nem vagyok járatos, de szerintem ez mehet. Uzsira még:

Padlizsánkrémes kenyér (semmi tejföl, vagy majoméz, csak maga a pürésített zöldség hagymával, fokhagymával), barack-keksz turmix (keksz myilván olyan, ami nem tejjel készült), tojássali csirkehússal, ubival, paradicsommal

Vacsira mehet főzelék, amit zöldségpürével dúsítasz, húsleves zsemlével, vagy akár zsemlegombóc amit nem tejjel, hanem vízzel keszítesz, hozzá zöldséges szósz. Tojásfelfújt répával, hagymával. Gyümölcsrizs szintén vízzel és gyümivel.

Rengeteg lehetőség van, csak fantázia kell hozzá és kísérletezőkészség! Talán lapozz fel laktózmentes recepteket, azokban is találhatsz babára szabható ötleteket!

2014. ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet kapni sok laktózmnetes terméket már vajat, sajtot stb. Vannak kiflik kenyerek is amikben nincs.
2014. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
laktózmentes vaj,túrót már próbáltuk, a túró nem annyira jött be sajna. első válaszolónak is köszi a sok 5letet! :)
2014. ápr. 23. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szívesen! :)

Még néztem neked egy két dolgot:

[link]

[link]

Ebből kihagyhatod a tofut, mert ugye azt még nem lehet neki

[link]

Ezeket ti is ehetitek, nagyon finomak, és ha a pöttöm látja, h ugyanazt eszitek, neki is job lesz az étvágya!

[link]

[link]

[link]


Na, remélem ezekből bőven tudsz majd válogatni, és többet nem fáj majd a fejed egyik étkezés miatt sem! ;)

2014. ápr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
fu,köszi :) étvágyával nincs gond, ő mindent megenne ami csak kaja...:)) de baromi nehéz ez a laktózmentes evés, mert csomó mindenben van akár nyomokban is, és most 16 hós koráig nem lehet adni neki egyáltalán, utána tesztelni kell, hogy bírja.
2014. ápr. 24. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
:(. Nem baj, majd kinövi. De ha mégsem, most legalább profi leszel laktózmentes kajákban, ;)
2014. ápr. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!