Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet akármilyen...

Miért nem lehet akármilyen rózsaszín kupakos ásványvizet venni a babáknak? Mi a különbség a sima mentes vagy a babavíz között?

Figyelt kérdés
És mennyi idős korig adtatok nem csapvizet?

2014. ápr. 24. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem jó, ha túl sok benne a só, illetve bizonyos ásványi anyagok. Én kb 1 éves korukig nem adtam sima csapvizet. Mondjuk nálunk az a helyzet, hogy én magam is jobban szeretem az ásványvizet, ezért mindig van itthon, így a gyerekek is többnyire azt isszák. Babavizet sosem vettem, Nestle Aquarell-t adtam nekik mindig, az nem túl sós. De ha felforralod a csapvizet és lehűtöd, az is tökéletes, csak picit macerásabb :)
2014. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
77%
Nem tudom mi a különbség,sosem vettünk babavizet.Csapvizet forraltuk kb fél éves koráig,utána szénsavmentes vizet kapott.Hol ilyet hol olyat.Arra figyelünk hogy ne mindig ugyanolyan legyen.Szerintem csak sima reklámfogás.
2014. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért, de érdekel!


7 hónapos kislányomnak en vabavizet adok. De adhatok sima bolti nem vabavizet is? En kajak betartottam eddig, hogy csak 1 napig lehet neki adni:D es aztan veszem az ujat! Valaki valaszoljon:-))

2014. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a víz összetétele számít (megfelelő ásványianyag-tartalom), hanem a palackozás és az előkészítés is, hogy bacimentes legyen.
2014. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a babavíz egyrészt ásványianyag tartalomban alacsony, tehát nem terheli meg a veséket, illetve a csíratartalma (bacik) is alacsony (jobban fertőtlenített gyártósor, vagy hőkezelik a vizet palackozás előtt)

A sima szénsavmentes ásványvizek között is találhatsz magas ásványianyag tartalmút, ami nem jó a babának. Egyébként én adtam neki simán pl. Szentkirályit vagy Aquarelt, ezeknek alacsony az ásványtartalma (az összes ásványianyag tartalmat nézd, ne nagyon legyen 500 mg/l feletti! Sima csapvíz is oké, forralva

2014. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a sima vizekben van nitrit ami a babáknak nagyon nem jó, de a kisgyerekeknek sem, ezért nem jó azt adni.

a babavizekben csökkentett az ásványi anyag tartam.


1 nap után is lehet egyébként adni csak fel kell forralni.

én amúgy azt csináltam, hogy este forraltam egy kancsó vizet, betettem a hűtő és azt adtam neki egész nap, abból csináltam a tápit is.

de volt mindig otthon 1-2 üveg szentkirályi (azt lehet adni, abban a babavízzel megegyező ásványi anyag van), ha valami lenne akkor tudja mihez nyúlni

2014. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én 1 éves kora óta szénsavmentes ásványvizet adok a kisfiamnak. többnyire ugyanolyan fajtát (a lidl-ben veszem), de volt, hogy másmilyet kapot. semmi baja nem volt egyiktől sem. babavizet csak 1x-2x adtam neki még egész kicsi korában, felforralva, visszahűtve.
2014. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A sima szentkirályi mentes vízet,lehet adni forralás nélkül :-) Rá van írva..
2014. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább az ára :-)

Ha megnézed az összetevőket hát nemtudom van-e lényeges különbség....

A biztonság kedvéért vegyél szentkirályi menteset azt lehet adni babának is. Én is azt adom.

2014. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!