Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megirnátok, hogy van-e különbs...

Megirnátok, hogy van-e különbség szeparációs szorongás szempontjából a szoptatott-és tápszeres babák között?

Figyelt kérdés
mikor,hogyan kezdődött,meddig tartott,és milyen mértékű volt.kislányomnál annyira erős,hogy,ha már csak hozzá szól egy idegen-teljesen kétségbe esik.(még a nagyinál is sir)
2014. ápr. 8. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tápszeres volt a lányom, a nagyinál is sír utánam, pedig imádja a mamát! Lassan 3 éves. Nem gondolnám, hogy szorosan összefügg.
2014. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen kutatásról, de érdekes felvetés.
2014. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
22 hónapos a fiam, tápszeres volt és hírből sem ismerjük a szeparációs szorongást. Imád minket az apjával, mi vagyunk mindig a biztos pont, de egy nagyon vidám, barátkozós, csupa mosoly gyerek. Szerintem egyébként nincs összefüggés, ez a gyerek habitusától függ.
2014. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szoptattam, semmilyen szeparációs szorongás nem volt. Soha nem sírt utánam egy percig sem .-(

Valóban érdekes a kérdés, szerintem is gyerektől függ. Tápszeres babához is hozzá lehet bújni etetés közben, pont mint a szoptatásnál, hogy meglegyen a testkontaktus,érezze anyuka testközelségét.

Állítólag a kukuccs játék is segíthet a leküzdésben. Kimész a szobából, beszélgetsz neki, hogy hallja hangodat, gyakran visszamész, így szép lassan megtanulja, hogy anya mindig visszajön és "nem szűnik meg létezni" ha kimész a látóteréből.

Próbáld meg minél többször társaságba vinni, hogy hozzászokjon más emberekhez is.

2014. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus vagyok, és őszintén nagyon kétlem, hogy ez egy vizsgálható vagy felvethető összefüggés volna, sok ponton sántítana. :)


De leírom, ha szeretnéd. A lányomat egy hétig szoptattam, utána kizárólag tápszert kapott. 6-18 hónapos koráig érezhető volt nála a szeparációs szorongás, de nem volt borzasztó: nagyikat, nagynéniket-nagybácsikat nagyon kedvelte, idegenektől sírt, tartott, de egy 15-20 perc alatt feloldódott mellettem, 1-2 óra elteltével mindenkivel barátságos és mosolygós volt. 18-24 hónapos kora között fokozatosan lecsengett, most ment bölcsibe, szépen szokott be, picit sírdogált, annyit, hogy tudjam, hiányzom azért, de a 4. naptól nem volt semmi gond. Most 2 éves.

2014. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Kinek és miért fáj, hogy nálunk nincs szeparációs szorongás?
2014. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat-nem akartam vitát,provokációt-csak elgondolkodtam a dolgon-és megfogalmazódott bennem ez a kérdés.én is pedagógus vagyok-érdekelt a dolog.ismerem a kukucs-játékot,alkalmazom is,köszönöm.
2014. ápr. 10. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!