Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig etetted naponta kétszer...

Meddig etetted naponta kétszer főtt étellel a babádat/gyerekedet?

Figyelt kérdés
Mikortól elég, ha ebédre meleg ételt kap, vacsorára pedig hideget?
2014. ápr. 24. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Soha nem kapott naponta kétszer főtt ételt, mert nem kérte, vacsira mindig házi kencés kenyér van zöldséggel, vagy valamilyen tojásos étel.
2014. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sosem adtam vacsorára főtt ételt. Nálunk az ebéd meleg, a vacsora hideg. Mióta a fiunk is felnőtt ételeket eszik, nála is ez a rendszer. Előtte pedig tápszer volt még a vacsora.
2014. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem etettem naponta kétszer főtt étellel. Mindhárom gyerek ebédre kapott főtt ételt, vacsorára hideget, és amíg igényelték, lefekvés előtt kaptak tejpépet.
2014. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ahogy többiek írták,ebéd volt nálunk is főtt étel csak.

A szopizást felváltotta az esti tejeskávé/kakaó, ill.tejbegrízt, rántottát,melegszendvicset készítek ha éppen úgy van,de ebédet nem ettek soha vacsira.

2014. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a mai napig a vacsora is főtt étel.

A kisfiam már ovis, nap közben ott ebédre kap meleg ételt.

Este pedig a család tud együtt leülni vacsorázni, beszélgetni.

Nem olyan sok idő, egyáltalán nem időrabló nekem összedobni egy egyszerű vacsorát és nem is egészségtelen dolgokra kell gondolni.

ma pl. ha hazaérünk munkából/oviból akkor bedobok a sütőbe egy tegnap befűszerezett csirkemellett, közben hozzá főzök egy kis barna rizst, a zöldségeket meg együtt válogatjuk/vágjuk össze (ő segít megmosni, hozni).


Nem kell ott állni mellette, amíg a barna rizs megfő, addig a hús is megsül a zacskóban zsiradék nélkül- finom, meleg tápláló.

Persze hetente mondjuk 1* szokott nálunk is lenni szendvics, az is nagyon jó, semmi gond nincs vele- de mi ezt szoktuk meg, ezt szeretjük, jobban fogynak az ilyesmik :)

2014. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lányok. Megnyugodtam. Kislányom 26 hónapos, és azt vettem észre, hogy újabban szívesebben eszik hideget vacsorára, mint régebben. Szopizni már 2 hónapja nem szopizik, de korábban is volt természetesen rendes étel, a tej csak ráadás volt.

Édesanyám azt mondta, 3 éves koráig jobb volna a napi kétszeri főtt étel, de akkor engedem, hogy a kisasszony irányítson.

2014. ápr. 24. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

enyém 4,5 éves, még mindig naponta 2x eszik főtt ételt.

egész nap dolgozunk, ő oviban van, igazából csak a vacsi az amikor leülünk együtt egy fél órára, és beszélgetünk, így megadjuk a módját, hetente 4x-5x főtt étel a vacsora, amikor meg itthon voltam, direkt úgy főztem, hogy kijöjjön ebéd is és vacsi is.

szerintem ez nem egészséges vagy nem egészséges kérdés, hanem családi szokás :)

semmiben nem másabb szerintem a főtt mint a hideg. sőt talán a nyers zöldség egészségesebb is ;)

2014. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21 hónapos a lányom és sosem volt meleg étel a vacsora. Főleg, mert 2 napra főzök, tehát kétszer ebédeljük ugyan azt, kivéve hétvégén. Házi kencés kenyereket eszik, tojást stb.
2014. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nállunk ez 50-50%-ban oszlik meg!ha sikerül olyan mennyiséget főznöm vagy ha a fiaim azt kívánják amit ebédeltünk vacsorára akkor azt esznek!Ha nem marad vagy nem azt kívánják akkor hideg:szendvics,tojáskrém,házi májkrém,de egyébként imádják a bundás kenyeret,melegszendvicset!
2014. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!