Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kéne csinálnia már egy...

Mit kéne csinálnia már egy 5.5 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Tudom, mert sok helyen olvastam, hogy nagyok az egyéni eltérések, de most barátnők picit rám hozták a frászt, hogy "még nem csinálja?" Mikor terhesen olvassa az ember, hogy ilyesmire ne adjon, úgy gondolja, hogy nem nagy ügy, de most megütött picit, hogy elindult ez a "mit kéne már tudjon", miközben nem csinálja.


Szóval nemsokára 6 hónapos lesz, de még nem mászik, hason kúszva forog, ill hasról fordul hátra (vagyis párszor csinálta már, de kb. egy hónapja egyszer sem), hátáról hasra még sosem fordult, csak oldalra. Ennyi. A barátnőm meg olyanokat mesél, hogy ül a gyereke, aki két héttel fiatalabb, mint az enyém. Van okom az aggodalomra? Egészséges, vidám, szép lányom van, nem aggódtam eddig. Ülnie kellene már, tényleg?


2014. ápr. 25. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NEm kell még sem másznia, sem ülnie. Elég ha forog és jókedvü, vidám. :)
2014. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell ülnie! 5 hónapos baba szerintem csak akkor ül, ha ültetik, nem tudom elképzelni, hogy magától felül már ebben a korban. Legkésőbb 7 hónapos korára kell tudnia forogni mindkét irányba. Nem baj, ha nem csinálja rendszeresen, elég ha már egyszer csinálta.
2014. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sem másznia, sem ülnie nem kell még. Elvileg 6 hónapos korig kell forogni mindkét irányba, de ez sincs kőbe vésve. A fiam 5 hónaposan fordult hasra, 6 hónaposan vissza. 7 hónaposan kúszott (kommandózva), 8,5 hónaposan ült fel, 9 hónaposan állt fel, 9,5 hónaposan kezdett mászni, 1 évesen pedig elindult önállóan. Látod, egyáltalán nincs lemaradva a babád.
2014. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy van lemaradva, mindig lesznek ilyenek, 3 hónapos babámnál volt, aki csodálkozott, hogy még nem forog és előadta, hogy az ő gyereke ilyenkor már forgott, pedig emlékszem, hogy nem, mert nem volt olyan régen. Ne foglalkozz másokkal!
2014. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell másznia meg ülnie. Fél évesen kell hasról-hátra és vissza forognia, de nálunk a védőnő és a gyerekorvos 7 hónapos korig nem aggódik, ha kitolódik. Ha oldalra fordul, akkor már nemsokára meglesz az a forgás. Az okos barátnő tanácsa olyan mint az egyik ismerősömé, aki váltig állította, hogy a doktornőnk mondta neki, hogy fél évesen ülnie kell a gyereknek, ezért 3 hónapos korától minden nap ültetik szegény gyereket fél-1 órát körbepárnázva, meg bébikompba rakják, és halálra van rémülve, hogy 6,5 hónaposan még nem ül. Pedig azóta már elmondta neki a védőnő is, meg a gyerekorvos is, hogy nem kell tudnia ülnie. Nézd meg a sárga egészségügyi kiskönyvet, hogy mit néznek majd fél éves státusz vizsgálaton. Nah azokat kell tudnia fél évesen.
2014. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

túlkép nem sokat

ha nem forog még az sem baj

és mit amit a többiek írtak .-)


és bőven elég ha párszor megcsinálta nem kell napi szinten forognia


másik :

TESS MEGÉRTENI H NEM MÁSOKHOZ HASONLÍTJUK A GYEREKET - MERT MINDEN GYEREK EGYEDI !

2014. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!