Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nyelvet érdemes választ...

Melyik nyelvet érdemes választania?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátunk, akivel gyakran találkozunk is. Nemsokára szülök, a babának afféle tiszteletbeli nagybácsija lesz.

Az ő anyanyelvét mi nem beszéljük, angol a közös nyelv.

Múltkor kérdezte, hogy ő a babához milyen nyelven beszéljen majd.

Részemről teljesen mindegy, akármilyen idegen nyelv is ragad rá. A srácnak iszonyú szép énekhangja van, így valószínűleg sokat fog énekelni is neki (nekünk, szülőknek az elviselhetetlen kategóriába esik az énekhangunk).

Ezt is kérdezte, hogy melyik nyelven.


Melyiket érdemesebb választani? Az anyanyelve aránylag ritkább, nehezebb nyelv, természetesen ezt beszéli tökéletesen, akcentus nélkül. Az ún. dajkanyelvet angolul ő sem ismeri.


2014. ápr. 25. 20:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Én annyit szeretnék, ha betartana, hogy hozzá egy nyelvet kössön majd a gyerek, tehát ne váltogassa őket, ha vele foglalkozik - egyhez ragaszkodjon következetesen.
2014. ápr. 25. 20:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem napi rendszerességgel találkoznak, akkor teljesen mindegy hogyan beszél hozzá, nem fog annyi időt vele tölteni, hogy ráragadjon úgy, hogy majd tudja is használni.

Én az angolra gondolnék, mivel azt ti is értitek és angolul beszéltek az illetővel, akkor titeket is angolul fog hallani, ha ott az ismerősötök veletek.

2014. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amiatt fontolgatom a srác anyanyelvét, mert egyrészt én is tanulgatom azt a nyelvet (még messze vagyok a használható szinttől), másrészt a családját nagyon szeretem, biztos, hogy a gyerekkel is fogjuk látogatni őket.

Viszont ők angolul nagyon gyatrán beszélnek, a kommunikáció alapja a mutogatás és a rám ragadt minimális nyelvtudás volt.

Tehát ott nem lenne hátrány, ha nem ijedne meg attól, hogy az adott nyelven beszélnek hozzá.

2014. ápr. 25. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy beszéljen csak a gyerekhez az anyanyelvén. Vagy megtanulja, vagy nem.
2014. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsót osztom én is.Szerintem ha azt beszéli hibátlanul,azt használja,ha nem is beszél majd a gyerek a nyelven,de megérteni biztosan meg fogja.Lányom is mond magyarul olyan szavakat,amiket mi nem is mondtunk még neki,vagy csak elvétve,nem tanítgatva.
2014. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A saját anyanyelvén beszéljen hozzá,ne angolul ami alig megy és akkor majd a ti babátokban is a "rossz" angol marad meg!
2014. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!