Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lenne a fogzás? Hogy...

Ez lenne a fogzás? Hogy csináljam, hogy jobb legyen Neki?

Figyelt kérdés

Pici fiam 9 hónapos múlt, még nincs egy foga sem, viszont hónapok óta ömlik a nyál a szájából.


Két napja kezdődött, bár már talán egy hete is volt egy alkalommal ilyen, de most folyamatos. :(


Szóval tegnap előtt éjjel vigasztalhatatlan sírásra ébredtünk, konkrétan két órán keresztül próbáltuk megnyugtatni és visszaaltatni.


Tegnap este lefektettem 8-kor, még nem volt 9 óra mikor újra ez a keserves, vigasztalhatatlan sírás tört ki a Drágámból, ami után szintén másfél órát dajkáltuk a párommal mire végre visszaaludt.


Aztán éjjel fél egykor kezdődött előrről az egész, most reggel meg újra.


A legeslegszörnyűbb az egészben, hogy nem tudom megnyugtatni!!! Még a párom, úgy-ahogy, de én egyszerűen NEM! :_(

Nagyon el vagyok keseredve ez miatt, meg persze aggódom a babámért.


Tény, hogy most látom csak, hogy ő mennyire nem sírós baba, és hogy valahogy tényleg nem tudom kezelni azt ha sír.

Nem jó neki, ha ölben van (pedig kezdettől fogva így altatom), nem jó neki, ha leteszem, lényegében semmi nem jó.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy csak belelovalja magát, vagy fáj is valamilye?


Most reggel bekentem az ínyét Dentinoxxal, mert már tényleg tanácstalan voltam. Ekkor nyugodott meg, és tudtam elaltatni. (mivel éjjel alig aludt, gondolom hogy milyen fáradt lehet)

Most vajon a Dentinox hatott? Mert van amikor hiába kenjük be, ugyanúgy sír tovább... (a Chamomilla-t adom neki esténként 5 golyót)


Tegnap meg az előtte való éjjel, mikor már másfél órája sírt, atunk neki 25ml Nurofent.

Nem szeretem a gyógyszereket, de szenvedni sem akarom hagyni szegénykémet, ha tényleg fájdalmai vannak.


Én nem látom az ínyén azt a fehér vonalat ami a fogat jelentené, igaz, nem is igazán engedi hogy megnézzem.


Szerintetek mi ez? Teljesen tanácstalan vagyok! :(

Aki tapasztalt ilyet, hogy az eddig szépen alvó, nyugodt babája hírtelen megváltozott, és már tudja az okát, kérem, adjon tanácsot!


2014. ápr. 28. 09:22
 1/10 A kérdező kommentje:
hú, ez jó hosszú lett, de még annyit, hogy ráadásul tegnap óta folyik az orra is, ami mégjobban nehezíti, a nyugodt alvását :(
2014. ápr. 28. 09:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet fogzás. Minden babánál más válik be, nekünk az OSA krém vált be legjobban (ráadásul ez gyógynövényes, akármennyiszer lehet kenni). Próbáljatok ki többféle krémet már este, az első keserves sírásnál (Dologel, OSA krém, Dentinox amiket én ismerek). Ha nem hat, akkor inkább kapjon egy Nurofent, minthogy egész éjjel ne aludjon.
2014. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Huh,hát ezek a kenő dolgok csak lezsibbasztják neki,de nem sok időre.Viszont gyógyszerezni tényleg nem nagyon szabad.Mi hálisten nem sok fogával szenvedtünk a 12ből,de egyébként azt vallom,estére adj neki Nurofent hogy pihizzen,napközben meg max kenegesd vagy hát hagy szenvedni,mert nem kéne tényleg leszedálni állandóan,főleg hogy ki tudja mennyi ideig és hány foga jön egyszerre.

Bár enyém már lassan 19hós,de neki most 1 hónap alatt jött ki 6 foga.Ebből egyikkel 1,5hetet szenvedett éjjelente,de úgy hogy még a fejét is verte az ágyba,hogy valami más fájdalmat érezzen a foga helyett.ÉS hiába kapta a Nurofent.Ahogy áttört,eltűnt az éjjeli ordítás,a fejverés is.Még egy fogánál volt ez,de az csak egy éjjel volt,másnapra át is tört neki.Ha jobb kedvű próbáld megnézni neki,jön-e.Ha ott a csík már,kicsit lehet neki masszírozni és át is törik tőle,ha annyira közel van már.

2014. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, akkor szerintetek a foga lehet...

De olyan jó lenne, ha már legalább látnám azt a fránya csíkocskát! így legalább tudnám, hogy már nincs sok hátra. Szőrnyű szenvedni látni!


Erről az OSA krémről még nem hallottam, köszi a tippet, ki fogjuk próbálni.


Egyébként a Nurofen sem tart egész éjszaka ki, mert ha kitartana, akkor nem kelt volna fel ma éjjel újra. Este tíz körül adtam neki, és mint írtam fél egykor újra keltünk. (akkor persze már nem adtam neki)

2014. ápr. 28. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 13 hónapos múlt és javában fogzik. Sír és nyűglődik folyamatosan.

Most bújt ki másfél hét alatt az 5. és 6. foga. Mindig kettesével növeszti őket.

Napközben Chamomilla Vulgaris ch 15 homeopátiás golyócskát használunk (3X5 golyót), Dentinoxszal kenem még, de ez nem igazán hatásos. Ha már nagyon nyűgös nappal (folyamatosan sírdogál), akkor éjszakára adok neki Algofelx baby-t (háziorvos tanácsára), de ezt nem használjuk rendszeresen.

Illetve szilikonos ujjra húzható fogkefével masszírozhatod neki, ő még lehet hogy engedi, a lányom már nem, inkább elveszi tőlem.

2014. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom neked a Viburcol kúpot. Nekünk nagyon bevált. Ha viszont vigasztalhatatlanul sír, akkor gyógyszer. Ne hagyd szenvedni, semmi baja nem lesz, ha párszor kap Panadolt, Nurofent vagy Algoflex babyt.
2014. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem engedi h benyúljak a szájába. Még annyira sem, h egyáltalán meglessem mi újság az inyevel. :-(

A Chamommillat én is adom, de csak 1x5 golyót este. Adjak akkor többet neki? Végülis kiprobalhatom, hátha segít! Köszi a tanácsot! :-)

2014. ápr. 28. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez megy amikor jön a foga és nagyon bevált a Viburcol kúp. Felteszem neki és legkésőbb 20 perc múlva alszik mint a bunda reggelig. Persze ha nem segít akkor mindenképp fájdalom csillapító mert szenvedni én sem hagynám csak azért mert nem akarom gyógyszerezni.
2014. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mivel többen írjátok a Viburcolt ezért akkor este kipróbálom.

Köszi a tanácsokat! :-)

2014. ápr. 28. 13:57
 10/10 A kérdező kommentje:

Adtam neki este kúpot, és nem kelt fel éjjel! :) Most hogy ez ennek köszönhető-e, azt nem tudom, de minden esetre köszönöm Nektek a tippet!!! :)


Ma már sokkal jobban van, nem nyűgös és az orra sem folyik már.

Persze a fogacskát még mindig nem látom! :(

Mikor jön már ki???????

2014. ápr. 29. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!