Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alma után krumpli?

Alma után krumpli?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtük el a hozzátáplálást, 5 hónapos lesz a babám. Eddig almát kapott, most már bevezetnék valami mást is. Barackra gondoltam de ugye azt most nem igazán lehet kapni, bébiételt meg szerintem felesleges lenne vennem, mert úgyis csak 1-2 kanállal kapna először és tudtommal ezeket max két napig lehet tárolni hűtőben felbontás után. Szóval arra gondoltam, hogy kis krumplit tennék az almapépébe. Ez még korai lenne?

2014. ápr. 28. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A krumpli is adható 4 hónapos kortól. Én répát adtam az alma után, utána krumplit, majd sütőtököt.
2014. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is alma után krumplit adtunk, mert az sok mindennel variálható. Egyébként mi adtunk barackos bébiételt. Első nap két kanállal, másnap már többet, ami megmaradt, azt meg a férjem megette egy kis keksszel, bűn lett volna kidobni, azt mondta.
2014. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Alma, barack, répa, krumpli, sütőtök adható 4 hónapos kortól. Az almához a krumpli is, sütőtök is jó. Viszont ha 1 hete kezdted a hozzátáplálást, szerintem még korai. Ráérsz akkor adni Neki valami mást, amikor már az almapépből legalább egy fél adagot vagy akár egy egész adagot megeszik. Hozzátápláláskor még nem muszáj nagyon változatosan adni az ételeket, a csak anyatej/tápszer után már egy-egy új íz is nagy újdonság a babáknak.
2014. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nem biztos, hogy érdemes megvárni, hogy almából megeszik-e egy adagot. Az én fiam például bukott az almától önmagában, ezért nem erőltettem. Vegyítve krumplival, keksszel vagy tejpéppel, már nincs gond, de önmagában az alma lehet túl savas.
2014. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 28. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk alma, barack, sütőtök, répa, krumpli volt a sorrend a legelején. Az almát nagyon nem szerette a lányom (végül megszerette szerencsére), a sütőtök volt a legnagyobb kedvenc, szóval lehet én azzal próbálkoznék a helyedben.


A krumpli rettenetesen semleges ízű önmagában, én babám sosem ette, csak akkor volt hajlandó elfogadni, ha kevertem hozzá valamit (pl sütőtököt :)).


A barackot én is úgy adtam, hogy bébiételként kapta, elkanalazgatta 2 nap alatt az 1/3 részét, a többit meg én megettem túróval keverve, így nem ment kárba :)

2014. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze lehet azzal folytatni, de nálunk a krumpli az egyetlen amit nem szeret, mert semmi íze... Sütőtök, répa, édesburgonya, cékla, körte esetleg? (Azt hiszem ezeket mind lehet, de javítson ki, aki szerint nem! :) )
2014. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!