Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokott valaki puhára főtt...

Szokott valaki puhára főtt kölest (nem puffasztottat) adni babájának köretnek (pl. krumpli helyett)?

Figyelt kérdés

Mivel finom egyáltalán? Gyümölccsel, zöldséggel? Kalóriáját tekintve van olyan tápláló, mint pl. a krumpli, vagy rizs?

Kaptam egy zacskóval anyósoméktól (ők szokták desszertnek enni mézzel- mazsolával, mert hogy egészséges ), de ugye babának ezekkel még nem szabad. :)

De gyümölccsel gondoltam, uzsonnára kipróbálnám. Tapasztalatok érdekelnének.

9 hós baba anyukája


2014. febr. 4. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, én szoktam kölest főzni a gyerekeknek. Ha csak simán sós vízben megfőzöd, olyasmi lesz, mint a rizs, csak sokkal egészségesebb. Ugyanúgy is kell elkészíteni, mint a rizst.
2014. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam enni kölest :) Szerintem bármilyen édes gyümölccsel finom lesz - pl. alma, banán - de sósan, zöldségekkel is el lehet készíteni. Kb. olyan semleges ízű, mint a rizs. Kalóriáját biztos megtalálod a neten vmi táblázatban, de elég laktató.
2014. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

zöldséggel,gyümölccsel is finom.

Répával,zellerrel megfőzöd,köretként nagyon jó, vagy ha simán megfőzöd tehetsz hozzá banánt,fahéjas almát,meggyet,joghurtot,így is nagyon jó.

Javaslom,hogy főzz meg egy egész picit,kóstold meg és aztán könnyebben el tudod dönteni mit tegyél hozzá,hogy passzoljon az ízvilágotokhoz:)

2014. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kölest is, bulgurt is, kuszkuszt is. :) Mi a kölest barackkal szoktuk enni leggyakrabban, amikor pici volt, akkor bolti barackpürével keverve kapta.
2014. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5 hós kora óta eszik, mi kb hetente egyszer, eleinte turmixltam neki, és simán, aztán egyre inkább ugy, mint mi, sósan, édesen, gyümölccsel, zöldséggel, mint a rizst. Nagyon egészséges.
2014. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is úgy esszük mint a rizst. Ma is ez volt az ebéd, bár a lányom már nem baba, 1.5 éves. Köles volt rántott karfiollal.


Ugyan úgy csinálhatod gyümölccsel, zöldséggel, mint a rizst. Ha tovább főzöd és golyókat gyúrsz belőle, lehet adni majd neki, hogy egyedül próbálja enni. Mondjuk a lányom nem hagyta, hogy etessem, így ez nekünk nagyon jó volt.


Köles meggyel, barackkal, banánnal, nagyon finom, már mehet neki.


Répával, karfiollal, husival.

2014. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bátran kipróbáljuk akkor. :)
2014. febr. 5. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!