Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lassul le a novekedes?

Mikor lassul le a novekedes?

Figyelt kérdés
9hetes kisfiam 6,5kg.az egy evesek pedig ahogy olvasom 13kg koruliek.de ha ilyen utemben novekszik a torpem lesz vagy 20kg egy eves korara.jo gondolom nem de mikor lassul le ez a rohamos novekedes?
2014. ápr. 29. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Változó. Valakinél 3 hónaposan, valakinél 6 hónaposan, valaki egyszer többet, egyszer kevesebbet hízik. De az biztos, hogy ezt a tempót nem fogja tartani. A fiamnál például 4 hósan lelassult a növekedés, de aztán 6 és 7 hónap között megint hízott egy nagyot.
2014. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, de 2 évesen sem volt egyik sem 13 kg. Általában a születési súlyukat szokták megháromszorozni 1 éves korukra.

A 2 nagyobbnál ez így volt, a 3. 3600-al született, és 8400g volt egy évesen.

4-6 hónapos korukig híznak ilyen "rohamosan", aztán elkezd mászni, jönni menni és ez az ütem lelassul.

2014. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 4520 grammal született. Most 6,5 hónaposan 9700 gramm. Szép erős baba már forog egyedül ül és felállt. 6 hónaposan lassult le a hizása. Minden baba más. Attól függ mennyivel született. Előbb utóbb le fog lassulni.
2014. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom.na ez olyan furi nekem h az egyik baba egy evesen kevesebb kg mint egy fel eves?hogy van ez?ennyi kulonbseg lenne a babak kozott?3700el szuletett.de mar most akkora mint egy 4honapos.
2014. ápr. 29. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ma voltunk orvosnál és azt mondta olyan mint egy 9 hónapos. (gondolom arra értette, hogymilyen nagy) Nekem egyébként tök furik a kisebb babák, . Nekem ez a megszokott hogy ilyen nagy. Mindig csodálkozom, hogy ugyanennyi idős babák jóval kisebbek.

Én is aggódtam az elején hogy ur isten mennyit hizik meg mekkora lessz, de hogy már mászik ül már nem foglalkozom vel, majd lemozogja. A te babád is igy lessz vel.

2014. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1fiam 3790grammal született és 9200gramm volt egy évesen.

A másik két gyerekem 2,6-3kg értékkel született és 9,1kg és 8,7kg-osak voltak egy évesen, de a 13kg-ot egyik sem érte el még 2éves korára sem.

A növekedés lelassul, nálunk pl 1gyerek az első 3hónapban nőtt többet, de az első hónapban csak 400grammot, másodikban 900-at, harmadikban 700-at, és onnantól csak 3-400grammokat.

Második gyerekem 6hónapig sokat hízott, 2,6kg-ról 7,6kg lett, utána viszont fogyott, és később kezdett újra hízni- ekkor megint ütemesebben, de egy évesen így lett 9,1kg.

A lekisebb pedig 5hós koráig hízott ütemesen, utána megállt 2hónapra, és onnantól szépen hónapról hónapra kicsiket hízott. Így lett 3kg-ból 8,7kg egy évesen.

(a kicsivel nemrég voltunk a két éves státuszon és 11,5kg volt.)

2014. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi pont tegnap voltunk tanácsadáson meg is kérdezték kétszer hogy a 3 hónapos tanácsadásra jöttünk? :) Most 2 hónapos és felszedett 2 kilót és nőtt 10 centit, azt hittem összeesek :) Így 5770 gramm és 63 cm :)
2014. ápr. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!