Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy a babáknak 3...

Igaz, hogy a babáknak 3 hónapos koruk körül eljön egy időszak, amikor kisebb az étvágyuk és a súlygyarapodásuk is lassul?

Figyelt kérdés
Te is tapasztaltad ezt? Mikor vetted észre? Mennyivel evett kevesebbet a pici? Meddig tartott ez az időszak? Később megjött újra az étvágya?
2012. szept. 21. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így volt 3 hónapos kora után még jobban hízott. Most 5 hónaposan lassult le a súlygyarapodás az étvágya szerintem ugyan olyan csak annyi van hogy egyszerűen kihagy egy étkezést és csak 2-3 kanál gyümit fogad el.
2012. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 hónaposan stagnált a súlya, aztán a hozzátáplálással indult megint a növekedés szerencsére.


3 hónaposan pont növekedési ugrása volt (szokott is lenni), akkor evett-evett-evett :)), három hónapos kor körüli stagnálásról még nem hallottam, ismerőseim között nincs akivel előfordult volna (vagy nem mondták :))

2012. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nálunk sem volt ilyen. Idővel ritkulnak és rövidülnek az étkezések, de ez nem azt jelenti, hogy csökken az étvágyuk, hanem hogy ügyesebben szopizik és több tejet tud egy étkezésre kiszívni.

De ez szerintem nekünk is jó, mert kezdetben 10-12-szer szopizott 10-15 perceket, most 5 hónaposan napi 5-ször eszik 5-6 perceket. Hááát nagyon nem mindegy :)))

A súlya 4hós koráig havi 1kg-t nőtt, most az utolsó hónapban pedig 600g-t. De most már mocorog elég sokat, szóval valószínűleg ezért növekszik kisebb ütemben a súlya.

2012. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az étvágy megmaradt de nem 3 hanem nálunk is 5 hósan visszaesett a hízás .De nőni nőtt.Az a lényeg hogy fél évesen megduplázza a születési súlyát.
2012. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónaposan meg volt a növekedési ugrás, ami azt jelentette nálunk hogy többet kezdett el enni.Mi nem nagyon vagyunk nagy evők így a 110-ről 140ml-re nőt az étvágy.
2012. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!