Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet adni a kisbabának,...

Piroska és a farkas kérdése:

Mit lehet adni a kisbabának, ha székrekedése van?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 hónapos, 8. napja nem volt széklete. Próbáltam a mecsek teát és a hőmérőzést. Mit csinálhatnék még? Salátát és paradicsomot ettem tegnap is és ma is, hátha vhogy az anyatejen keresztül hatnának, de eddig semmi.
2014. máj. 2. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
meleg víz.
2014. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a gyerekorvos Kamilla teát mondott cukorral. 1deci teába egy kocka cukor. Nálunk meg volt a hatása.
2014. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Csak anyatejes? Elvileg ha 2-3 napig nincs széklet az nem baj, de ez a 8 azért valóban sok. (tápszeres babának naponta kell lennie) AZ, hogy mit eszel nem befolyásolja annyira a tejet, legalább is nekem ez a tapasztalatom, tehát nem fog tőle jobban kakilni, ha te pl. szilvalekvárt eszel. Glicerines kúp elvileg adható, de inkább kérdezd meg a védőnőt vagy az orvost. Meleg víz (forralt visszahűtött) nálunk az mindig sikerhez vezetett. Van elég tejed? talán kevés és minden grammját megtartja magának ez esetben valahogy szaporítani kellene a tejet (gyakoribb szoptatás, szoptatós te, fejés) vagy tápszert íratni.
2014. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Mecsek tea elvileg kamillás, ( pussz édeskömény), igaz, én cukor nélkül adtam. Csak anyatejes,eleinte kevés volt, de egy hónap alatt mégiscsak 1 kilót hízott, úgyhogy szeintem az rendben van. SAjna most itt a hvége, nem érem el se a védőnőt, se a dokit. Ezt a melegvizes dolgot kipróbálom, hátha. Mindegy, h mikor adom?Akár most éjszaka is jó? És mégis mennyire legyen meleg? érezhezően meleg a testhőméséklethez képest? Vagy célszerű lenne a reggeli első szoptatás előtt éhgyomorra?
2014. máj. 2. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Náluk nincs igazából éjgyomor, nem kell várni, nekünk víz után 2-3 órával volt kaki általában, én szoba hőmérsékletű vizet adtam nem mondanám melegnek. Szerintem ne várj mert inkább kakáljon éjszaka mint sem baj legyen belőle hogy nincs kakil.
2014. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Én azért cáfolnám hogy mindegy mit eszel, különben nem bántanák a hasukat a k betűs zöldségek pl.

Nekem az vált be 3 hós szintén anyatejes babámnál, hogy megittam 3 liter multivitaminos gyümilét (barackosat), és kb. 2 marék aszalt szilvát 2 nap alatt. Másnap reggel volt eredmény 6 nap után.

Egyébként, ha más baja nincs, nem fáj a pocija, nem erőlködik, akkor akár 8-10 nap is normális kaki nélkül.

2014. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez NEM székrekedés. Ennyi idős babánál extrém esetben 2 hét is lehet 2 kaki között. 8 nap az bőven belefér. Ha jókedvű, nem fájlalja a pocakját, akkor nincs vele semmi teendő. A tea viszont a közhiedelemmel ellentétben nem tesz jót egy ekkora gyereknek. Ha csak anyatejes akkor még a víz is felesleges.

Várj türelemmel, előbb-utóbb tele lesz a pelus.

2014. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy nem jókedvű... illetve van, hogy nyugodt, de miközben alszik, többször is sír, görcsösen húzza fel a lábait.Ezért gondoltam, hogy valaminek már ki kéne jönnie...
2014. máj. 3. 12:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Segíthet ha óvatosan maszírozod a pocakját, valami meleget raksz ráx vagy meleg vízben fürdeted.
2014. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!