Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata naplemente áltünettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kisfiúnk egy hónapos és naplementézik.

A kórházban születése után csináltak a kis agyáról UH-ot és vérvizsgálatot is végeztek. Mindkettő tökéletes volt.

Az orvos azt mondta, nincs semmi baja, ez csak áltünet.

(Egyébként semmi más probléma nincs vele.)

Már én is látom a javulást, de vajon mikor fog teljesen elmúlni?


2009. dec. 26. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Már bocs, de mi az? Még nem is hallottam.
2009. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kérdezőnek írnám!

Naplemente-tünet-nek azt az állapotot nevezzük, amikor a szemgolyók lefelé nyomódása következtében azokat felül nem fedi a szemhéj, így a szem fehér részébol több látszik ki. Ezt kicsiknél leggyakrabban akkor látjuk amikor az agyfolyadékának keringése akadályozott, így megnövekszik a koponyán belüli nyomás .Ez az állapot gyermek ideggyógyászati-sebészeti gondozást igényel.

Dr. Gömöri Ágnes

2009. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam hb 1.5 hónapig ilyen tünetekkel volt, de kinőtte!
2009. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A második válaszoló leírása tökéletes.

Ha a vizsgálatok nem mutatnak agyi eltérést, illetve betegség nem áll fenn, akkor nevezik ezt a szemmozgást áltünetnek. Ekkor a szem gyengesége okozza a dolgot.

Remélem nálunk is hamar rendeződni fog!

Köszönöm a válaszokat!

2009. dec. 26. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!