Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3honapos babam mar megtalalta...

3honapos babam mar megtalalta a kezecskejet es a szajaba teszi, nyalogatja. Anyum azt mondja adjak neki dudlit nehogy az ujjat szopja. Lehetseges?

Figyelt kérdés
a dudlit nem nagyon fogadja el ezert nem is eroltetem.tenyleg az ujjat fogja szopni,nem hulyeseg?
2014. máj. 11. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
dudira a cumit érted? ha akarsz adj neki de ha ugyem fogadja el akkor ugysem fog cumizni. lehet hogy az ujjt fogja szopni lehet hogy nem, vannak babaák akik egyiket sem csinálják, vagy van aki szopja az ujját de aztán le szookik róla magától. Szerintem nem kell semmit csinálnod, adtál cumit de az nem kelett neki az ujjszopást nem nagyon tudod befolyásolni ha szopni fogja ugyis szopni fogja ha nem nem. Nem fogod percenként nézni hogy nehogy szopja az ujját.
2014. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem kellett neki a cumi ne adj neki mostmár! Nem minden babànak kell... Teljesen normàlis hogy a kezèt nyalogatja, olyankor szoktàk mikor èhesek, vagy közel van a szopi/ etetès ideje. Örülj neki hogy nem cumizik, nem lesz majd egy rèmàlom megpróbálni leszoktatni ròla... Èn màr csak tudom, az anyósom eröltette nàlunk is a dudit a lányomnál aki kost 4 èves lesz, ès mèg mindig nem hajlandò a duditòl megszabadulni alváshoz...
2014. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a dudli a cumi? :) (de érdekes, így nem is ismertem)


egyáltalán nem kell neki adni, ha nem szereti, ilyenkor a babák megtalálják az öklüket, ez szerintem normális. Később meg majd mindent a szájába vesz...

Az is lehet, hogy a fogcsírái mocorognak, és jól esik neki "rágcsálni" valamit. A fiamnak például 4 hónaposan két foga is kijött.


Ettől nem fogja az ujját szopni :) Ha azt akarja, akkor adhatsz neki cumit ezret, akkor is megtalálja.

A fiam soha nem fogadta el a cumit, viszont tömködte az öklét a szájába, de a hüvelykujját később sohasem.

2014. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kislányomnak is vettünk cumit, megpróbáltuk, de nem kellett neki. Klasszikus ujjszopás sem alakult ki nála, bár már a fogzás miatt is állandóan benn van a keze valamelyik része a szájában. Én sem cumiztam kiskoromban, viszont masszívan szoptam az ujjamat, bár arra nem emlékszem, hogy ált sulis koromban is szoptam volna. :) Valószínűleg ez magától elmaradt. Viszont emlékszem az öcsémmel úgy járt anyukám, mint az előttem szóló, el kellett végül dugni a cumikat, volt egy pár nap hiszti. Én is azt gondolom, ezt nem igazán lehet befolyásolni, ezt a babák döntik el. Hogy mi a jobb, a cumi, vagy az ujjszopás, én is utánaolvastam annak idején, de erről is megoszlanak a vélemények.
2014. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!