Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elégedettek vagytok a védőnővel?

Elégedettek vagytok a védőnővel?

Figyelt kérdés
Már sokszor elgondolkoztam azon, hogy miért itt tesszük fel kérdéseinket.Tudom, a tapasztalt anyukák miatt.És a védőnő?Én sajnos hiába kérdezek tőle, többnyire nem tud válaszolni.Már többször mondta, hogy nem tudja, nézzek utána, ilyennel még nem találkozott stb.Sokszor a barátnőimet zaklatom a tudatlanságom miatt.Nagyon irigylem azokat, akik jó védőnőt fogtak ki.Ha pontozni kéne, akkor mondjuk 5 pontból egyet felajánlanék neki, de csak azért, mert olykor eljön.Bár akkor is szerintem feleslegesen:(
2009. dec. 29. 14:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk már a 2. védőnőnk van.

Az első elment nyugdíjba. Nagyon szoptatáspárti volt, ami nem baj, de nekem erőltette, hogy 2-3 éves korig szoptassam a babámat (én 1 évig akartam, végül 10 hónap lett belőle teljesen más okok miatt elválasztottam). Állandóan azzal piszkált a hozzátáplálásnál, hogy erőltessem, akkor is, ha nem akar enni, szóval kb kenjem a gyerek hajára. Az is baja volt, hogy jól hízott a babám az anyatejtől, szerinte elzsirosodott a szíve és a mája, meg ilyen hülyeségek.

No, ez a 2. védőnő egy fiatal, nincs gyereke, ettől is rosszul vagyok. Olyan béna hozzátáplálós tanácsokat ad, hogy falnak tudok menni tőle. Látszik, hogy életében nem etetett még babát. A gyerek ugye mint tudjuk nem egy kis gép (szerinte igen).

Szóval én itt válaszolgatni szoktam, kérdezni ritkán, de szívesen segítek másoknak, szívesen leírom a saját tapasztalataimat, amit aztán mindenki úgy használ fel, ahogy akar. Kérdezni azért szoktam ritkán, mert van egy halom babanevelős könyvem, és ezer ilyen honlap, bőven van honnan összeszedni a tudást.

Visszatérve a védőnőhöz, nálunk nem járnak ki, hanem nekünk kell odamenni a tanácsadásra. Mi nagyon ritkán megyünk, kb 3-4 havonta, többször nem, mert nem szeretem. 13 hónapos a babám.

2009. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

3 védőnőm volt már, mind a 3 csak okoskodik.

amikor a másodiknak megmondtam, hogy a gyerek 2 hónaposan 12 órát alszik egyben, lecseszett, hogy miért nem ébresztem éjszaka, aztán mikor közöltem vele, hogy azért, mert reggel 8kor 200 gramm anyatejjel indít, és bepótolja az éjszakát, akkor csak kerekedett a szeme, hogy ez mennyire ártalmas a gyomrának és nem érti, hogy miért nem bukja vissza legalább a negyedét.

hát, igen. a harmadik az meg el akart küldeni mindenféle orvosokhoz, mert szerinte a gyerek fejformája nem megfelelő, hozzáteszem, ezt egyedül ő említette, se orvos, se ismerősök, se családtagok, de hát ő mégiscsak elküldené egy agyi uh-ra, persze. paráztat.

meg ne adjak neki tejpépet, hanem sinlacot, mert az tejmentes. na most azóta 9 hónapos a gyerkő, én tanácsadásra se járok, sose volt még beteg a babám, elviszem az orvoshoz, ha van valami kérdés (nem szokott lenni:)), aztán annyi. a legtöbbje 0 tapasztalat, meg a hülye könyvek, aztán ha valami nem pont úgy van, ahogy ő tanulta, akkor már nem érti.

2009. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Ezzel én is pont ugyan így vagyok. Lassan szülök és a védőnőm még semmit nem mondot. (szoptatás, ápolás, altatás stb) Eggyáltatán a babával kapcsolatos dolgokról. Havonta járok, de semmi. Beírja a kiskönyvbe a súlyom, vérnyomásom. Kb. 5 perc. De tényleg ennyi. Eddig elvoltam keseredve, mert másoktól azt hallom, hogy akihez járnak az jó fej. Mindent elmond,beszél mindenről vizeletet, szívhangot néz. Hát nekem nem. Úgyhogy nekem is maradnak a már babás barátnők.
2009. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
2 védőnőm volt, terhesség alatt aki helyettesített nagyon aranyos volt, mai napig ha van vm inkább Őt hívom, aki most van is rendes csak most száradt meg a tinta a diplomáján. Kicsit buzgó de normális, rendes.
2009. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Hogy elégedett vagyok-e? Nem sok vizet zavar..kaptam tőle néhány bődületesen nagy baromság "tanácsot", így már nem is kérdezek semmit. Emellett utoljára akkor volt nálunk, amikor a kislányom 6 hetes volt..azóta csak néha látom, ha bemegyek megméretni a gyerkőcöt, de olyankor is mindig másokkal beszélget. Nem hiányzik egyáltalán, szerencsére már nem első baba....
2009. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nem segít sokat, mert amit ő mond, az csak közhelyek, effektíve nem segít többet, mint más források. Nem naprakész, bizonytalan, de kedves.
2009. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Én meg vagyok elégedve a védőnőmmel. Bár többet nem tud, mint én, de azért aranyos. Soha semmit nem erőltet rám, a multkor még ő kér elnézést, h nem jár nálunk, és már régen volt, de biztosan szólnék, ha van valami probléma.
2009. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm nem ér semmit. Most gondolkozom rajta, hogy lecserélem, csak akihez mennék, az nem tud fogadni. Aki nem elégedett az választhat más védőnőt bárhonnan, vagy írásban lemondhat a védőnői gondozásról.
2009. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Szia!Igen,elégedett vagyok.Aranyos,kedves,jófej,fiatal anyuka.Viszont amellett,hogy tényleg szimpatikus jelenség és megbízom benne,nem minden esetben fogadtam meg a tanácsait.Ő elmondja,én meghallgatom,de nem feltétlenül csinálom úgy,ahogyan ő ajánlja.
2009. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Hát a mi védőnőnket inkább nem minősíteném. Eddig bármit kérdeztem, ennyi volt a válasz: "hát igazából ez egy jó kérdés..."

Szóval segíteni nem tud, hülyeségeket beszél, és azt hiszi minden úgy van ahogy a könyv írja ( még fiatal, nincs gyereke ). Szívem szerint lecserélném, de azt a havi 1 alkalmat már kibírjuk... ( Ja és mindig bejelentés nélkül jön, általában épp mikor ebédelünk, és nem veszi le a cipőjét )

2009. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!