Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez akkor most sok ébredésnek...

Ez akkor most sok ébredésnek számít?

Figyelt kérdés
Babám 5 hós. 8 körül elalszik, előtte cicizik. 1-2 körül kel akkor eszik. Kb. 4 körül megébred visszaalszik. 5-6 körül kel akkor eszik. Fél 7 körül kel. Sok helyen olvasni hogy végig kellene aludni az éjszakát. Ha nem cicizni kell akkor baj ha felkelek hozzá ? Sírni nem sír. Van hogy elég ha a cumit a szájába adjuk de van hogy kicsit fel kell venni ringatni. Sokan mondják hogy így meg fogja szokni hogy éjszaka is foglalkozzunk vele, és hagyjam hadd sírjon ha nem éhes 1-2 éjszaka után abbahagyja. Ez ellen kellene tennem valamit ?
2009. dec. 30. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Lányom 9hónapos lesz. A mai napig felkel enni vagy inni. SZerncsére már ott tartunk, hogy kitolta az evést 5óráig, de addig szinte óránként kel. Van hogy iszik, de van hogy csak cumi kell neki. Én nem aggódnék a helyedben. Egyáltalán nem lehet elvárni egy ekkora babától, hogy végigaludja az éjszaká, a felnőtt emberek 80%-a sem alussza át. Akkor tőlük miért is kellene elvárni?

Egyébként ha nem sírakkor ne kelj fel hozzá, max annyi hogy odaadod a cumit, de ne beszélj hozzá. Akkor talán visszaalszik, legalábbis nálunk így van. Ha sír akkor feltétlenül foglalkozz vele, én azt mondom inkább nyugtasd meg 10perc alatt mint üvöltsön órákon át.

2009. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel már régen nem szabadna etetni,sem pedig felvenni.Neki is kellene egy hosszabb időszak,amit nyugodtan végig tud aludni.Ha felveszed,meg enni adsz neki éjjel,akkor soha nem fogja végigaludni az éjszakát.Bár a mai anyukák körében divat az éjszakai etetés,meg dajkálás is.Ha hagyod egy keveset sírni,míg meg nem szokja,hogy éjjel aludni kell,akkor sem fog sérülni a lelke. 3 gyerekes anyuka.
2009. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az éjszakai etetés nem divat kérdése, legalábbis nálam. Nem is lehet azt mondani, hogy szabad vagy nem szabad... Ezt mindenki maga dönti el illetve látja, hogy igényli-e a picúr. Az én lányom napközben keveset eszik, ezért szükséges éjjel is adnom neki. Egy darabig nem kapott, de akkor katasztrófa volt az éjszaka. Minden fél órában felkelt, sírt. Ez ment napokon kereszetül, míg nem kapott enni. Ha éhes nem mondhatod neki, hogy majd reggel kap. Csak az egész éjszaka el lenne tolva.

A kérdezőnek még annyit, hogy mikor 1-2körül felkel akkor ne vedd ki, csak vizet adj neki, lehet csak szomjas. Elég neki 4körül ennie.

Első voltam...

2009. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 hos.éjjel még 3-4 oránként eszik,és nem divatbol etetem.én is elviselném,ha átaludná az éjjelt,de tapasztalatbol tudom nem minden gyerek egyforma.Az 1. fiam 2 éves koráig uvoltott,ha adtam enni neki,ha nem.A leszoktatásrl meg annyit,hogy ha olyan az a gyerek,csinálhatsz akármit,akkor is felfog kelni,ott nem segít semmilyen konyv.most a 2. fiamnál orulok,hogy egyáltalán a két etetés kozt alszik.Amugy este 10-kor eszik,aztán kel 2-kor,5-kor,8-kor.Még szoptatom.
2009. dec. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok, nekem is pont ugyanez a gondom most, szinte ugyanezekben az időpontokban ébred a babám, és már eléggé kivagyok így 5 hónap után.. én 11-kor etetem őt utoljára mielőtt lefeküdnék, de így is felébred 1-kor, pedig akkor tuti nem éhes (neked is ajánlom, hogy még késő este etesd meg, hátha akkor nem fog egykor megéhezni).

Nekünk most a foga jön szegénykémnek, (de előtte is állandóan felkelt) és egy hete használjuk a Viburcol kúpot, úgy néz ki ez hat már két napja csak 5 után kelt fel, lehet neked is beválna.

Örülök hogy azért volt olyan válasz is, hogy le lehet szoktatni erről, mert én is úgy gondolom, hogy 5 hónaposan már nem kéne ennie, és két óránként felébrednie éjjel... persze ha ez neked nem fárasztó és így rendben van (és az is hogy benne van a pakliban az is hogy megszokja és később is követelni fogja, mert nem minden baba szokik erről le magától) akkor csináld úgy ahogy te jónak érzed, semmi sem baj, rosszat nem tudsz a babával csinálni ezzel.

Én meg fogom próbálni hagyni egy kicsit, ahogy a második válaszadó írja (köszi) ha újra kezdi az éjszakai ébredéseket, mert már nem bírom..:(

2009. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen régen mikor mi voltunk gyerekek ( 70-es évek ) az volt a nézet hogy éjszaka 10-től reggel 6-ig nem eszik a gyerek csak teáztatták. de akkor a teáztatásra is felkel ugyanúgy. az sem jobb. ugyanakkor most télen lehet hogy egyébként is felkelne mert a fűtés miatt szárazabb a levegő, annak ellenére hogy csak kb. 22-23 fok van a szobában. nekem is jól esik hogy ihatok éjjel. közben írtátok azt is hogy később etessem. de ha 8-kor elalszik és eszik akkor ugyanott vagyunk mintha enne 11kor és enne 5-kor nem ? hát tényleg nem tudom mert mindannyiótoknak igaza van, abban is hogy nem kellene felkeni hozzá de mi van ha "ilyen" gyerek. na még figyelem egy kicsit hátha javulni fog, mert azért 2 hónappal ezelőtt még 1,5 óránként kelt azért ez már sokkal jobb. kíváncsi vagyok mások hogy csinálják és hogy hogy alszik a babájuk.
2009. dec. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!