Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 3 hetes babátok...

Mennyit eszik 3 hetes babátok egy szopi alkalmával? (Akik mérik azoktól kérdezném)

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, az enyém már 10 hónapos, de a koraszülöttön voltunk 1 hónapos koráig, egy fertőzés miatt, ahol mérték, sőt mondták is, hogy a súlyához mérve mi legyen az adagja.

Ő 4 kg-mal született, az első napokban 20-30-40 gr, egy hetesen 70 gramm, utána két-három hetesen 100 gramm. 3 hetes kora körül ő átlagban 120grammot szopott, de volt, hogy csak 70-80-at, és olyan is, hogy 150-et.

Úgy mondták nekem, hogy számít az életkor is, és a súly is, az enyém 3 hetesen 4300grammal úgy számolták, hogy napi 800 gramm körül ideális ennie.

Nem tudom miért kérdezed, de a számok csak számok, a babák nagyon különbözőek lehetnek, lehet hogy ettől kevesebbtől is szépen gyarapszik, vagy többtől is éhes.

Én itthon már nem mértem, szoptattam amikor kérte, és több tejem is lett, mert nyugodtan voltam, hogy nem méricskélnek már, adtam-e eleget a babának, és még most is szopizunk.

2014. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!