Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adjátok csak a férjetek...

Miért adjátok csak a férjetek (vagy a gyereke apja, hihi) vezetéknevét a gyereknek?

Figyelt kérdés

Akkor is azt adjátok, ha valami vicces (pl. Bugyi) vagy gáz (pl.Borovnyik) vezetékneve van?


A mi gyerekünk a kettőnk vezetéknevét kapta, mert mi ketten is így vettük fel egymásét. De az anyakönyvvezető mondta, hogy nagyon sok pár így csinálja mostanában. Vagy ezt van, aki túl hosszúnak találja?


Ti miért nem a saját, vagy a kettőtök vezetéknevét adtátok a kicsinek vagy miért azt?


2014. máj. 27. 16:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Igazából, ha mondjuk te vagy Kovács, apuka Kis és a gyerek Kovács lesz, akkor az kívülről egyáltalán nem egyértelmű, hogy az apja az apja, olyan, mintha csak hozzátok csapódott volna egy pasi. Tudom, mit foglalkozunk, az ilyenekkel, de azért ez elég logikus.


A két név sokszor hosszú, vagy szivatós, vagy csak simán minek?

2014. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Azért csak az apjuk nevét kapták,mert mindkettőnké hosszú,és együtt nem hangzik jól.
2014. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
A szivatósat úgy értem, hogy csak a leggyakoribb nevekből kiindulva, mint a mesefigura nevek, nagykovács, kisszabó, kovácsszabó, nagyfekete stb szóval nem mindenkinek hangzik jól.
2014. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nem illene össze a két vezetéknév, hülyét meg nem akartunk csinálni a gyerekekből.


Viszont van egy ovistársa a fiamnak, akinek a szüleit ez nem zavarta. Kötőjelesen kapták a gyerekek a szülők vezetéknevét, plusz második keresztnév is kellett, így aztán a kisfiúnak (ha jól számoltam így magamban) 27 betűből áll a neve... Szerintem ez inkább gáz, mint ha csak egy vezetéknevet kap a gyerek, de nyilván nem vagyunk egyformák.

2014. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, ráadásul úgy, hogy az enyém van elől. A férjem maradt a saját vezetéknevén. A fiunk a kötőjeles vezetéknevet kapta, elsősorban azért, mert a férjem nem szereti a nevét, így nem akarta, hogy a fiunknak is az legyen a vezetékneve.
2014. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Mind a kettőnknek jelentéssel bíró, karakteres a családneve. Összevonva hosszú és röhejes. A fiaink az apjuk vezetéknevét kapták. Én nem vettem fel a férjem nevét, maradt a sajátom.
2014. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Pl,mert hosszú lenne a vezetéknév,és két keresztnév pártiak vagyunk,azon kívül nekem semmi bajom azzal,hogy a gerek az apja vezetéknevét kapja,pl én kötőjelesen vettem fel a párom nevét,jó hosszú lett a nevem,de Őt is megtiszteltem és apukám nevét se dobtam volna el semmi pénzért,viszont nem szerettem volna,hogy a gyerekeknek is túl hosszú nevük legyen.
2014. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamnak azért adtunk kettős vezetéknevet, mert az én nevem nem túl gyakori, a páromé benne van a 3 leggyakoribb vezetéknévben. De a legfőbb indok, hogy a testvéreim közül csak én viselem apukám nevét (van egy fél- és egy mostoha-tesóm) és mivel nő vagyok, szeretném, ha valaki mégiscsak tovább vinné az apukám vezetéknevét. Szeretetből és tiszteletből. Nekem ez fontos volt.
2014. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Mindenkinek szokas es izles kerdese. Te igy adtad, de ez meg nem jelenti azt h mindenki igy adja. Sok lehetoseg van erre ki mit valaszt. Ami tetszik es szeretne azt adja. Ilyen egyszeru.

Nalunk a ferjemnek maradt a neve en felvettem az o vezeteknevet es megtartottam a sajatomat is kotojellel irom. A lanyunk csak az apja vezeteknevet kapta. Nekunk igy tetszett. Mas meg mit gondol errol nem izgat, ahogy mas is ugy nevezi es adja a nevet a gyerekenek ahogy akarja. Nem hosszu nevunk van, nem ciki. Egyszeru es normalis.

2014. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
Én adtam volna csak a sajátom,mert nagyon büszke vagyok a családomra, de a párom ezt nem akarta így mindkettőnk nevét kapta kötőjellel és két kereszt neve van. De szerintem nem gáz.
2014. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!