Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet rontani egy 3 hónapos...

El lehet rontani egy 3 hónapos babát?

Figyelt kérdés
A múlt héten néhány alkalommal (pár órát) anyósom vigyázott 3 hónapos kisfiamra. Régebben is mondtam már neki, hogy szíre-szóra ne kapkodja fel a picit, próbálja inkább simogatni, vagy melléfekve elaltani, megnyugtatni. ( Mindig azt emlegeti, hogy anno a párom is mindig csak kézben akart lenni!)Nem tudom mennyit dédelgette kézben, de pár napja szinte mindig kézben akar lenni. Mi is fel szoktuk venni, megyünk egy kört a lakásban, nézelődünk, de eddig jól elvolt fekve is, és jó nagyokat tornázott, rugizott és beszélgetett/beszélgettünk közben. Most ezt nem nagyon akarja, mert amint megpróbálom letenni keservesen sírni kezd. Lehet, hogy pár nap alatt anyósom " elrontotta"? Mellesleg gondolom a mozgásfejlődésének sem tesz jót, ha állandóan kézben csücsül. Pedig már olyan szépen próbálgatott az oldalára fordulni is. Mit tegyek?
2008. júl. 29. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Igen el lehet rontani!

Nyugodtan mondd meg, hogy te nem azt szeretnéd és lesszíves ha ott a baba hagyni békén...

Ez ugganaz, hogy a 2 évesgyerek naponta kap egy kindercsokit a nagyapjától..aztán a bolti vásárláskor ott üvölt a pénztárnál, mert ő még nem vásárolt be, mire kiderült, hogy a kindertojás kimaradt a kosárból...aztán kérdőre vontuk a nagypapát, hogy mi ez,majd bevallotta,hogy jár annak agyereknek, pedig senki nem akarta csokira szoktatni...amíg valamit nem kap addig nem is tudja,hogy olyan van és nemkell,de ha anyósod felkapkodja és ez neki tetszik, akor persze,hogy követelni fogja...

Mond meg, hogy lehet hogy a párod ilyen volt,mert megszokta, de a te gyereked nem ugyanaz a baba.

2008. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is legyél egy kicsit türelmesebb. A baba is társas lény, vágyik az érintésre, a közelségre, minden porcikája a szeretetre, ölelésre, babusgatásra. Ez a néhány hónap erről szól. Aztán mikor már önálóan mászni és tipegni kezd aztán futkározni, hidd el esze ágában sem lesz a kezedben csücsülni. Sőt soha többé nem dajkálhatod annyit mint most babakorában. Ha nem használod ki ezt a nagyon rövid időszakot, egész életedben hiányozni fog az érzés, és lelkiismeretfurdalásod lesz hogy elmulasztottál valamit.

Szeretettel nem lehet gyermeket elrontani. Most még olyan kiszolgáltatott és csöpp egyátalán nem baj ha mindig a kezedben akar lenni. Csak ülj le a babád mellé és nézd csak jól meg : ha adsz neki enni akkor nem éhezik, ha adsz neki inni, nem szomjazik, ha tisztába teszed akkor jobban érzi magát, ha elkeseredik és magadhoz öleled akkor úgy érzi hogy biztonságban van, és megvígasztalódik. Az ő kis életének legnagyobb alappilére a bizalom az anyukájában, hogy mindenkor számíthat rád!

Boldog babázást kívánok neked!

Egy kétgyermekes anyuka

2008. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó hozzászólónak maximálisan igaza van. A csoki más, arra nincs szüksége egy gyermeknek, jobb is, ha nem tudja mi az, de a szeretet a mami közeliség igenis jó és kell. Úgy látszik nem vagyok egyedül azzal, hogy NE hagyjuk sírni a gyereket:-))
2008. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
oriási igazatok van.annál jobb érzés nincs amikor a kezedben tartod érzed ahogy szuszokál és boldog hogy veled van.
2008. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat!

Egyébként én sem azt mondtam, hogy sírni hagyom, de mikor kicsit több időt tölt a mamával, utána kéri állandóan, hogy felvegyem. Attól, hogy nincs a kezemben még babusgatom,szeretgetem, simogatom, puszilgatom mellébújok, játszom vele sokat, amikor csak igényli. De a nap 24 órájában, vagyis amikor ébren van(Ő elég sokat, mert elég rossz alvó napközben) azért mégsem tarthatom a kezemben. Viszont Neki is rossz, amikor le kell tennem valamiért, mert akkor sír folyamatosan. Természetes szükségleteim nekem is vannak, meg néha a háztartásban is vannak tennivalók. Eddig kivittem a konyhába és beletettem a pihenőszékébe, és amíg tettem-vettem nézegetett, beszélgettünk, nagyokat nevetve. De most abban sem akar lenni, hanem görcsösen fickándozik benne. Ha valakinek fél nap alszik a babája, lehet, hogy meg tudja oldani a dolgait a baba letétele nélkül, de az én kicsi babám, napközben aludni is ritkán szokott, tehát muszály letennem is. Anyósom abban a pár órában, amíg nála van, meg tudja tenni , hogy csakis kizárólag Őt dédelgeti és ölben tartja.Ja és anyósommal együtt lakott, akkor még a nagymama, ezért a páromat anno 30 éve, két felnőtt nő dédelgette a nap 24 órájában. folyamatosan.

2008. júl. 29. 21:02
 6/13 anonim ***** válasza:
hordozokendőt probáltad már?tedd abba igy veled van és a dolgod is végezheted
2008. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A hordozókendőt nem próbáltam, de nem hiszem, hogy 30 fokban kényelmes lenne itthon. Azért köszi az öteletet!
2008. júl. 29. 21:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!Babája válogatja, én egyik gyerekemet sem kapkodtam föl, nálunk is volt hogy Apukám kezében aludt a pár hónapos fiím fél napokat, hiába kértem hogy ne tegye, mert otthon nekem erre nincs módom.Utána egész éjjel ordított, mert nem volt ugye álmos.És ez neki sem jó hogy így meg van bolygatva.

Azért meg kell találni az egészséges egyensúlyt szerintem, nem kell ordítani hagyni, de egész nap cipelni sem.

2008. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
mindenre van kifogásod ez nem jomert nem tudom végezni a dolgom az nem jo mert elkapatom amaz nem jo mert meleg van,,,,,,,,,,,,akkor hagy sirni vagy az sem jo???????????,
2008. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam uez a szitu, mint a kérdezőnél... El lehet kapatni valóban, de szerintem idővel visszaszokik arégi kerékvágásba. Uis nálunk ez történt, sírás nélkül 1 hét alatt. Úgyhogy ne aggódj, csak kapkodja ki az anyós, te pedig tégy úgy, mint ddig. Mellesleg szépen meg is mondhatod neki, hogy mi a helyzet. Én is megmondtam, bár a helyzeten nem változatott :)

PusY

2008. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!