Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beba HA startol lehet egy...

Beba HA startol lehet egy baba tejallergiás?

Figyelt kérdés
5 hónaposa fiamon kijött az ekcéma,az orvos szerint a tápszertől.Pedig eddig is ezt kapta,és nem volt baja.Lehet hogy mégsem a tápszertől van?Az uj tápszert amit irt az orvos nem hajlandó meginni.Mit csináljak?
2009. dec. 30. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg ez a tápszer hipoallergén..nagyon nem lehet rá allergiás..viszont nemtudom hogy eszik e már mást a babád.Ha nem akkor viszont a tápszertől van,miután mástól nem lehet.
2009. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Érzékenységi reakciót kiváltó tényezők


- tehéntej, tojás, tejtermékek,

- citrusfélék, zöldségek, egyéb élelmiszer,

- házipor-atka, pollen, penész, bundás háziállatok szőre,

- hideg idő, száraz levegő,

- erős verítékezés, stresszhelyzetek,

- dohányfüst, vegyszerek.


Az ekcémás betegek érzékenyen reagálhatnak a mindennapi anyagokra is:

gyapjú, szintetikus textíliák, szappan, kozmetikumok, mosószer, légszennyező anyagok, gázok."

Esetleg nem is a tápszer a ludas, hanem ezek közül valami, akár a mosószer, öblítő vagy a fürdetőszer is okozhatja.

2009. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ettől tejallergiás nem lehet. Más allergiát kiválthat, de ezt biztos nem.

Egyébként ekcéma mástól is lehet, nem csak ételtől. Az én lányom is ilyen,ő is HA tápszert eszik mégis állandóan ekcémás kiütések vannak rajta. EZ lehet a hideg miatt is. Van ismerősöm akinek ez hozta elő. Én aloe verás krémmel kenegetem és ez valamennyire enyhítette a tüneteket.

Először nekem is azt mondták tejallergia, de kiprobáltunk néhány tejterméket és attól semmi baja nem lett. Ennyit az orvostudományról... Mi januárban megyünk allergia vizsgálatra, mert olyan nincs ne lehessen kideríteni mi a baja. Most 9hónapos a lányom és 5hónapos kora óta nem képes arra a doki, hogy kivizsgálja. Letudta annyival, hogy tejallergia..

Bocs, hogy leírtam, de már kikívánkozott belőlem :)

2009. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: a HA biztos, hogy azt jelenti, hogy tejmentes a tápszer? Mert van kifejezetten nem tejalapú tápszer. Mi azt ittuk és az nem HA-s volt.
2009. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A HA tápszerek azért vannak kifejlesztve, hogy tejallergiás vagy tejallergia gyanús babák ezt kapják.
2009. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én bőrgyógyásztól és gastroenterológustól is tudom, hogy ha valóban tejallergiás a gyerek, akkor nem elég a HA tápszer, nekik peptit szoktak felírni. Viszont nagyon sok esetben nem derül ki mitől ekcémás a gyerek. Barátnőm (aki bőrgyógyász) lánya peptit eszik, mosódiót használnak,semmi öblítő keveset fürdenek, igyekeznek minden vegyi anyagot kerülni mégis csúnya szegénynek a bőre, állandóan fellángol az ekcéma.Az én lányomnál is előjön időnként, most már tejtermékeket is ehet, eszik is rendesen mégis jelenleg múlóban vannak a foltjai. Remélem egyszercsak kinövi.
2009. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, én erre gondoltam. (21.19)
2009. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!