Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 100%-os Sió paradicsom...

Baj, ha 100%-os Sió paradicsomlevet adtam 10,5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Ünnepekre elutaztunk a nagyihoz. Nem volt nálam a babakönyv, babónak meg már pár napja csak kis kemény bogyókat sikerült nagy küszködéssel nyomni. Anyum a paradicsomlevet ajánlotta, és azóta mindig tettem is bele, mert olyan szép normális állagú kakija lett. Aztán hazaérve láttam, hogy csak 2 éves kortól ajánlott a nyers para. A dobozra ez van írva összetevőknél: par. velő, par.lé (sűrítményből), konyhasó. tartósítót nem tartalmaz.

Szerintetek ezt adhatom még neki tovább? Vagy inkább hagyjam?

Az biztos, hogy a babának ízlik, mert nagy élvezettel eszi.


2009. dec. 30. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az tutti hogy savat csinál de rendesen.Én annyira nem szoktam a zöldség gyümölcsnél oda figyelni hogy mikortól adható,csak arra figyelek hogy ne legyen baja tőle. Az én lányom 15 hónaposan a nyers paradicsomto ette héj nélkül mert az savat csinál, a paradicsomlé meg a sűrítmény miatt csinál savat.Szerintem ne add neki sűrűn,én őszibarackot adtam neki mikor keményet kakilt.Azt most is vehetsz befőttbe konzervbe.És nem bántja a kis gyomrát.
2009. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a bolti paradicsomleveket úgy készítik, hogy viszonylag nagy nyomáson és 100 celsius fok körüli hőmérsékleten dolgozzák föl a paradicsomot - és igy ez gyakorlatilag főtt paradicsomnak számít


azért nem ajánlják ugyebár, mert allergizáló hatása lehet, de mivel te már adtál neki többször és nem lett semmi baja, így nem hiszem, hogy gond lenne, ha továbbra is kapna belőle


ha óvatos akarsz lenni, akkor a dobozosat forrald föl, és úgy add neki, az a biztos (mert főzve már 7 hós kortól lehet nyugodtan adni)

2009. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

A baj csak az a befőttel, hogy cukros. Gondolom csak megszívja a cukros léből magát a gyümi. Én is hízékony vagyok - van esély rá, hogy ő is az lesz -, így próbálom mellőzni az étkezéséből. Teljesen sótlanul főzök neki, arra gondoltam, hogy ami meg a paralében van, annyi elfér.

Kiütéseknek, gyanús pöttyöknek tényleg semmi jele eddig.

2009. dec. 30. 23:28
 4/6 anonim ***** válasza:
A paradicsomlé szerintem nem túl jó egy babának. A sav miatt. Nehogy kikészítse a gyomrát. Az lehet hogy megindítja a bélműködését de egy-egy felnőtt sem bírja. Nehogy egy kisbaba.
2009. dec. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia4 mi az ügyeleten kötöttünk ki a paradicsom miatt!Vigyázz vele.2 éves kor alatt nem ajánlják.10 hósan adtam neki paradicsom levest,nagyon fájt tőle a pocakja,azóta nem adtam neki.Most egy éves.
2009. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A paradicsom savasságáról nem tudom mit gondoljak. Terhességem alatt a gyomorégés miatt olvasgattam már a savas-lúgos ételekről. Akkor fel is tűnt nekem, hogy vhol azt írják savas, máshol meg semleges, vagy lúgosító. Erről nem tudom miért oszlanak meg ennyire a vélemények.

Ilyeneket írnak pl.: "Segíti az emésztést és csökkenti a gyomorsavtúltengést."

Vagy itt: [link]

azt írja, hogy Savas, de lúgosító.

Erről mit gondoltok?

2009. dec. 31. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!