Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnálattal olvasom, mennyi...

Sajnálattal olvasom, mennyi tápszeres baba van. De miért? Mi okozta a bajt, amitől a picitek nem tud anyatejhez jutni?

Figyelt kérdés
Semmi gonoszkodás, vagy káröröm nem vezérelt, mikor ezt a kérdést megírtam, komolyan érdekel a miértje! BUÉK! :)
2009. dec. 31. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekem úgy volt, hogy mivel már kezdett kevésnek is bizonyulni 6 hónap után abbahagytam. Plusz még az is hozzátartozik, hogy nem szerettem szoptatni, sokkal jobban éreztem magam, hogy végre nem kell.

11 hónapos

2009. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam azért tápszeres,mert 5-6hónapos korában abbahagyta az anyatejet és ezért lettünk tápszeresek.Én sajnálom,mert jó érzés volt anyatejet adnom.
2009. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy voltam, mint az első hozzászóló. 6 hónapos koráig szoptattam a babámat. 3 hónapos kora után már őt se érdekelte az egész, kínszevedés volt mindkettőnknek. úgy voltam vele, hogy féléves koráig elhúzom, onnantól már nem lett volna értelme.

azt olvastam a szoptatásról, hogy addig jó, amíg mindkét fél jól érzi magát benne. hát, a vége felé már egyikünknek se volt jó.

mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy tápszert csak napi egyszer kap, a többi az joghurt, túró, zöldség, gyümölcs, hús, most 9 hónapos. nem érzem, hogy bármit is elrontottam volna, csak rá kell nézni a babára.

2009. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam sajnos csak 2 hétig tudtam szoptatni, aztán egyik napról a másikra nem volt tejem. Nagyon sokáig küzdöttem, hogy legyen, de minden igyekezetem ellenére nem volt semmi. Pedig nagyon szerettem volna szoptatni az én kisfiamat.

Boldog új évet kívánok mindenkinek:)

2009. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

én 3 hétig szoptattam. idegesség, meg mindeféle külső tényező miatt egyszercsak azt vettem észre, h nem elég a tejem, éjjel-nappal ordított, órákon keresztül szopott... akkor 1 nap és 1 átordított éjjel után tápszert vettem neki a patikában, és kövezzetek meg, de nem bántam meg. 1 pillanat alatt jóllakott, és mosolygott egész nap, elvágták a hasfájást, pedig végig küzdöttünk vele. külföldön élünk, nutrilont evett immunofortissal, 15 euro volt 1 doboz, de nagyon bevált. már 20 hónapos majdnem, 1szer volt taknyos 2 napig, azt is tőlem kapta el.

szóval nekem megkönnyítette a tápszer a dolgom, de ha lesz még 1 babánk, őt szeretném szoptatni, remélem sikerülni fog.

2009. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a stressz miatt nem tudtam szoptatni sajnos.Születése után sajnos kórházban volt a kisfiam,és engem annyira megviselt,hogy egyáltalán nem volt tejem.Sokáig próbálgattunk mindenfélét,de maradt a tápszer.

2009. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Én el se kezdtem áááá nem az én területem.
2009. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, nekem a babám két hónapos volt, mikor kiderült, hogy allergiás a kazeinre. Nullás tejdiétát kellett tartanom, és ahogy ezt elkezdtem, szépen fokozatosan elapadt a tejem. A minősége sem volt megfelelő, nem volt benne semmi zsír, ezt akkor láttam mikor kidobáltam a mélyhűtőből a diéta előtt és után lefaygasztott tejet. Ég és föld volt a kettő. Így vegyesen lett tápszeres-anyatejes, ennek meg tudjátok, mi az eredménye: szép fokozatosan a tápszer lett az úr. Egészen addig csináltam, míg naponta már csak 30ml volt, üvegből, mert a cici már nem kellett neki. Ekkor hagytam abba a diétát.
2009. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kb. 4 hétig tudtam szoptatni a lányomat. stressz és a tájékozatlanságom miatt. Ma már teljesen máshogy fognék hozzá. Remélem kielégítette a kíváncsiságod a válaszom. B.U.É.K!
2009. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Valószínű, hogy nincs tej, vagy nem akar szoptatni az anyuka. Nagyobb része a babáknak még mindig anyatejes (szerencsére).
2009. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!