Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babátok mennyi idő...

14 hónapos babátok mennyi idő alatt eszi meg az ebédet? (vagy azt az étkezést ami nálatok a legnagyobb, mennyiségre)

Figyelt kérdés
Ebéd után kap valami kis nasit?
2014. jún. 2. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 5perc alatt bevagja :D

Kis Falankfannim van :P 14 hosan meg en etettem most 16 honapos es mar nem csak a reggelit meg a vacsit eszi egyedul hanem az ebedet is. A leves kicsit nehezkesebb, maszatosabbra sikerul. Igy ez idoben is ugye kitolodott de igy is 10-15 perc alatt elfogyasztja az ebedjet. :-)

2014. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és szerinted az normális ha az én kislányom (két hét múlva 15 hónapos) egy óra alatt eszi meg? 200 gramm kaját kb. Tésztás, husis ételt, darabosat, de a levest is lassan eszi mert ugye abban is van minden...
2014. jún. 2. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az van ami a fogára való és igazán éhes akkor kb 5-10 perc. Én nem ülök ott vele egy órán keresztül... Ha többszöri kínálásra sem kell neki az étel akkor kiveszem a székből és mehet játszani. Van hogy uzsiig nem is adok neki semmit mert nem jelzi hogy éhes lenne, van hogy 1 óra múlva újra kínálom és megeszi 5 perc alatt. Nasit ebéd után közvetlenül nem kap, esetleg egy óra múlva kap 1 pufit vagy ha nagyon mondogatja hogy éhes akkor joghurt vagy babakeksz vagy gyümölcs.

Te miért ülsz ott vele 1 órán keresztül? Ha nem eszik, vedd ki és várj legalább 1 órát, utána megfogja enni mert éhes lesz.

2014. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, lehet hogy félreértelmeztelek?

Ha eszik, de nagyon lassan akkor nem lehet hogy túl darabos neki az étel? Én mindent extra puhára főzök a 15 hós fiamnak, alig rág, hiába mondom neki, ha mindent alaposan megrágna biztos nálunk is tovább tartana az evés.

Vagy főzd neki puhábbra a zöldség-tésztát, vagy egy részét pürésítsd még. Van hogy pürésítek még a fiamnak, változó. Van olyan hét hogy a püréset szívesebben eszi, van amikor a darabos jön be neki jobban.

2014. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szívesen eszik, csak nagyon lassan. Ha darabos. Ha pürés akkor 10-15 perc alatt eszi meg, de ha darabos akkor ez van, és puhára főzöm én is nagyon neki, mert ő is inkább úgy szétnyomkodja a nyelvével, nem rágja, pedig sok foga van, meg ha rágja, akkor is az első fogaival. Kb két hónapja döntöttem el azt hogy darabosat adok neki, mert addig egy héten 1-2x volt türelmem ott ülni a darabossal egy órát. Pedig ha ropit, kukit adok neki, azt érdekes módon megeszi, mondjuk azt se annyira hamar, de nem is egy óra :) Próbáltam már ezt én is hogy akkor kihagyok egy étkezést hátha éhesebb lesz és hamarabb végez, de akkor éjszaka kel fel az éhségtől, amúgy meg nem, úgyhogy ez nálunk kilőve.
2014. jún. 4. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!