Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel töröljem babám kezét,...

Mivel töröljem babám kezét, ami fertőtlenít is?

Figyelt kérdés
4hós,bekapja a kezét,de már mindent fogdos... Arra gondoltam,hogy azzal törölném meg a kézét,amit szoptatás elött használok. Az elvileg fertőtlenít,és lehet használ ni szopi elött. Mi a véleményetek?
2014. jún. 6. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Vizes szivaccsal, esetleg popsitörlővel. De lesz ennél rosszabb is, nem kell folyton törölgetni.
2014. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szerintem nem muszáj fertőtleníteni a kezét. Minél kevesebb vegyszerrel találkozik, annál jobb.

Én a gyerekeimnek, ha koszos volt a keze, megmostam, vagy ha nem volt rá mód, nedves törlőkendővel megtöröltem, de 4 hónaposan azért még nem tudták magukat annyira összekoszolni. Nem kell a gyerekeket folyton teljesen steril környezetben tartani. Kell, hogy erősödjön a saját immunrendszerük is.

2014. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne fertőtlenítsd, hadd immunizálja csak magát :) Egy popsitörlővel bőven elég áttörölni a kezét. Én is így teszek, akkor szoktam szappannal és meleg vízzel megmosni a 10 hónaposom kezét, ha kintről jövünk be, és a földön mászott, homokozott.
2014. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges fertőtleníteni a kezét, én is csak nagyritkán töröltem át ennyi idősen a gyerkőc mancsát, főleg, ha pl. az utcán valaki megfogdosta, mondjuk cigis kézzel... :| (kezelhetetlen szomszédok...) Egy év múlva a játszótéren már jó eséllyel a kavicsokat fogja a szájába tömködni, vagy otthon fogja megkóstolni a virágcserépben a földet, azt úgysem tudod kivédeni, de erősebb lesz az immunrendszere. Szerintem ne aggódj, nem lesz baja. :)
2014. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sima popsitörlővel. Nem kell fertőtleníteni.
2014. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajna apósék állandóan puszilgatják a kezét,hiába szólok...Amivel én törölném abban nincs vegyszer,mert a mellemet is azzal törlöm át szopi elött.Erre gondolok: [link]
2014. jún. 6. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azért erélyesebben (de tisztelettudóan persze) megkérni őket, hogy ne puszilgassák a kezét, mert állandóan a szájába veszi, ti sem a kezét, hanem inkább a fejét puszilgatjátok (mondd ezt akkor is, ha nem igaz, jelen esetben lényegtelen).


Egyébként szerintem nincs nagy különbség eközött és a sima popsitörlő között, az utóbbi viszont sokkal olcsóbb alternatíva, én továbbra is azt mondom, hogy bőven elég azt használni. Hidd el, később még inkább meg fog mindent fogdosni, és nem fogsz utána rohangálni törlőkendővel a kezedben. És nem is kell :) Ezt csak azért írom, mert én is nagy tisztaságmániás anyuka vagyok, de az eleinte bevezetett nagy higiénia-mániámat kezdem levetkőzni, és abszolút azt látom, hogy nincs semmilyen negatív hatása, a babám minimum fél éve nem volt beteg, semmit nem szedett össze...(amíg fertőtlenítettem ezerszer napjában, addig három vírusos nyavalyát is összeszedett, persze nem lehet teljes biztonsággal párhuzamot vonni a kettő közt, de mindenesetre elgondolkodtatott.)

2014. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem az se zavar, ha a nagyszülei puszilgatják. Anyatejes babának van immunrendszere, de ha steril környezetbe teszed, nem lesz. Ismerek néhány steril gyereket, az égadta világon mindenre allergiásak. Én csak a kórházban fertőtlenítettem a kezem, amíg nem volt elég tejem és nem tudtam, van-e már immunrendszere, mióta hazajöttünk, még kezet se mindig mosok, mielőtt hozzáérnék. Egy makkegészséges baba.
2014. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!