Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki ír ki engem táppénzre, ha...

Ki ír ki engem táppénzre, ha beteg a gyermekem? A saját, vagy a gyerekem orvosa? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Most készülünk bölcsibe és nem vagyok tisztában az ilyen dolgokkal.
2010. jan. 1. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Ez jó kérdés,én úgy tudom,hogy a saját háziorvos.De várom én is a válaszokat,hátha más máshogy tudja.
2010. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
A gyerekorvos ír ki téged. De azzal is legyetek tisztában, hogy aki gyest kap az nem mehet táppénzre. Szóval ez esetben az apa igényelje meg a gyest, ha te akarsz otthon maradni a picúrral betegség esetén.
2010. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ajaj! Biztos ez a GYES-es dolog? Mert én már elintéztem és a MÁK januártól nekem fog folyósítani. Ki tud erről? Mit tehetek most? És mégis én, az anyja szeretnék otthon maradni, ha beteg lesz a babám. Köszi előre is.
2010. jan. 1. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol, mehetsz táppénzre. Szeptembertől dolgozom már, voltam párszor táppénzen.

Akkor nincs táppénz, ha pl a nagyszülő van gyesen vele.

2010. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyermeked orvosa ír ki táppénzre, s akkor is mehetsz, ha gyest kapsz, de dolgozol. Az előttem író tudja jól.
2010. jan. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!