Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy a babak egy darabig...

Igaz hogy a babak egy darabig csak az orrrukon tudnak lelegezni, es mikortol tudnak szajon is levegöt venni? Ha be van dugulva az orruk meg tudnak fulladni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
igen,én ugy tudom féléves korugig csak ott vesznek,ezért kell tisztán tartani az orrot.hogy megfulladnak e azt nem tudom,nekünk volt beteg a 2 hetes babám,rendesen be volt dugulva az orra,de szortyogva,de vett levegőt.félóránként szívtam neki,így rendesen tudott lélegezni.
2010. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen,igaz.Ezért is van az,hogy sokat hapciznak.Így tisztítják az orrjáratukat.Aranyos,nem?:)))
2010. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es meg tudnak fulladni?Azert kerdezem mert 2 hos kisfiam szortyog es mar szerintem nem is az orra hanem a torkan a slejm es felek h.nehogy v.mi baj legyen.En is szivom neki gyakran az orrat.
2010. jan. 2. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudnak az orrukon is levegőt venni,nem igaz, hogy nem. Akkor van gond, ha szopik a baba vagy cumisüvegezik, akkor az orrán se és a száján se kap rendesen levegőt, így a szopizás intenzitása gyengül. Biztos, hogy nem fog megfulladni, nyugi!
2010. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bea24 ***** válasza:
Szia! A szájukon is tudnak levegőt venni. Gondolj csak arra, amikor sír, akkor is ott veszi a levegőt, amikor tüsszent, akkor is, és amikor köhög. Az én babám 5 hós és szájon át is lélegzik. Nem tudnak megfulladni, amikor el van dugulva a kis orruk. Remélem segítettem. :) Üdv.
2010. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves utolsó,a köhögés és a tüsszentés nem levegővétel.olvass már utána kicsit,nem tudnak csak az orrokon levegőt venni.ezért használják ki náluk az úszásnál ezt a búvárreflexet.később megszűnik.
2010. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk a témában: "Kérdés:

A kicsink most lesz 6 hónapos s éppen náthás. Olvastam, hogy bizonyos ideig a babák nem tudnak lelegezni a szájukon át, csak az orrukon. Mikortól tudnak a szájukon is levegőt venni?

Válasz:

Az újszülöttek és kiscsecsemők valóban nem "tudnak" folyamatosan lélegezni szájon át. Ez nem jelenti azt, hogy abban az esetben, ha valami elzárja az orrnyílásukat ( akár próbaképpen befogjuk azt) a kisbabák nem jutnak levegőhöz. Először megpróbálják szabaddá tenni az orrukat, majd ha ez nem sikerül, szájon át levegőt szívnak be, gyakran sírás kíséretében. A hatodik hónap után a szájlégzés egyre inkább kialakul főleg, ha arra szükség van. Hamarabb tanulják meg ennek a működtetését azok a babák, akik gyakran hurutosak, náthásak, vagy az előbbiek miatt megnagyobbodott az orrmandulájuk. Egy kis csecsemő még egy banális náthát is általában rosszul tűr, mert az akadályozott orrlégzés az alvásban is és a szopásban is nagyon zavarja. Érdemes tehát megfelelő gyakorisággal orrleszívást alkalmazni, és ha szükséges, a váladékot un. fiziológiás sóoldattal hígítani. Ha az orr dugulása ezután sem csökken, un. nyálkahártya duzzanat csökkentő orrcsepp használata is szükségessé válhat.

Dr. Gömöri Ágnes"

Tehát nem ez a jellemző, hogy a száján vegyen levegőt, de ha az orrlégzés akadályozott, bizony vesz a baba a száján is, ő se buta, megoldja. ÍA légzés az önfenntartás egyik része, ami nélkül nem is maradt volna fenn az emberiség az évmilliók során.

2010. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!