Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hós a babám. Nem fogad el...

6,5 hós a babám. Nem fogad el semmi kaját, csak szopik. Öklendezik, mintha megakarna fulladni. Nem áll készen még a szilárd kajára?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges.Valahol azt olvastam hogy akkor állnak készen ha legalább egy foguk van és stabilan tudnak ülni.Lehet hogy a te babádra ez ráillik.Sajnos(vagy hát nekem nem) amúgy nem tudok saját példát mondani mert tápszeresek voltunk elejétől és 4 hótól hozzátáplálok,most 8 és fél hós és 3 étkezést kiváltottunk.
2009. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sztem várj még. Próbáld meg egy hét múlva, lehet, hogy túl sűrű neki a kajcsi, próbáld ki majd azt is, hogy hígítasz rajta.
2009. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd.Az én babám 8hónapos és mikor öklendezik,akkor nem kinálom tovább,tudom,hogy itt most vége.Mostanra mondhatom azt,hogy kezd jol enni.Megkell szoknia.Ha 2kanállal fogad el,akkor csak ennyit adjál.Tudja ő mire van szüksége.De mindennap kináld meg,lehetőleg napokon át egyfajtát,számukra az nem unalmas.
2009. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is csinálja néha, ő is fél éves múlt. Igaz nála már a tízórait kiváltottuk, de ebédnél sokszor öklendezik. Ilyenkor énsem erőltetem, próbálkozom másnap. Arra figyelj rendesen összeturmixoltad-e a dolgokat, nem túl ízetlen-e? Nekem volt, hogy nagyobb alma maradt benne, mert reszelőn csináltam, most már egy almáért is összekenem inkább a mixert. Meg a zöldség nem olyan finom édes magában, szoktam abba is gyümit tenni.


Ha nem megy, ne erőltesd. Majd holnap. Vagy egy hét múlva.

2009. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minden nap próbálom, de eröltetni sem akarom, nehogy az evést rossz élményekkel kösse összé és később nagyob gond legyen. Mégegyszer köszönöm és jó egészséget mindenkinek.
2009. dec. 11. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
legalább egy foguk van?! :D hehe, akkor az én 10 hónaposom még most sem érett rá! :D pedig már a darabosat is nyomja...
2009. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok ezt olvastam de a kislányomnak is most jött ki az első 2 foga s már 4 hótól eszik mást is 8és fél hós
2009. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én fiam is öklendezett, nálunk az volt a gond, mint később kiderült, hogy az alma nem ízlett neki, mert savanyú (semilyen savanyú dolgot nem eszik meg azóta se, most 8 hós)

mikor sütőtökkel próbálkoztam, azt meg szépen benyammantotta :)

2009. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szopi után kínáld a kaját, és csak annyit amennyit elfogad.
2009. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!