Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a baba...

Mit tegyek, hogy a baba nyugodt legyen és ne ijedezzen? álmában is összerezzen kb 5 percenként az első órában, vagy amikor szopizik és megsimogatom, vagy a szobában hirtelen hangoktól (leesik vmi, elhúzom a függönyt, stb).

Figyelt kérdés

de szóval olyan sűrűn, hogy én ha horrorfilmet néznék nem ijednék meg ennyiszer.

először arra gondoltam azért lehet, mert még új neki a világ, eddig a pocakban más volt.

de már egy hónapos.

már arra gondolok, hogy amennyit terhesen idegeskedtem, az mehetett át a babába.


mit tehetnék, hogy nyugodt, lelki békés, kiegyensúlyozott legyen?


2014. jún. 13. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:
van akinek szintén ijedős?
2014. jún. 13. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Egy hónaposan ez még természetes. Akár arra is összerezzen, ha pisil. Majd hozzászokik a zajokhoz. Csak ne legyen körülötte teljes csend.
2014. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Legyen sokat testközelben! Kösd magadra, nyugodj meg Te is, és akkor átragad rá is a Te nyugalmad. Egyébként pedig vannak érzékenyebb babák, talán alapból ilyena Te babád ia. Ezért nem javasolnám, hogy az ő pihenőidejében bármilyen hangosabb tevékenységet végezz a közvetlen közelében. Tudom, szokták javasolni, hogy érdemes hozzászoktatni a babát a család zajaihoz, de ha Ti egy érzékenyebb babát kaptatok, legyetek rá nagyon tekintettel! Ha alszik, vagy kösd magadra, vagy szóljon valami nagyon nyugtató, halk háttérzene vagy egyszerűen pihenj mellé, és legyen csend és nyugalom. Az én kisfiam kezdetben nagyon rosszul aludt napközben, keveset zaklatottan. Most 14 hónapos, és mostanra tanult meg mélyen, nyugidtan aludni, úgy, hogy már tudok mellette ténykedni a konyhában. Szóval nyugalom, csend, testközelség!
2014. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi,igyekszem nyugodt lenni.

már azzal is próbálkozom - ami amúgy lehet megint nem helyes-de hogy minél kevesebbet sírjon, minél hamarabb ott lenni.mert nagyobb sírások után álmában egyfolytában hüppög, zaklatott és nagyon nagyon sokáig.

igen úgy látom, idegrendszerileg gyengébb (habár én meg idegeskedő vagyok-mindenen aggódok-, lehet tényleg átragadt rá)


sajnos még nem hat rá nyugtatólag olyanok, hogy ha meghallja a hangom, vagy a testközelség, még nem tudja hogy ez jó, meg szeretet. max amikor sírásnál felveszem.

de próbáltam a zaklatott alvásnál, félálmában is simogatni, halkan suttogni neki, de csak ijedezés van.


most magam mellett altattam el pedig és nem nyugodt :(

2014. jún. 13. 22:36
 5/9 A kérdező kommentje:
14 hónap az rengeteg, óh szegénykék
2014. jún. 13. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én fiam már 3,5 hónapos, de még mindig ijedős. Orvosnál voltam vele, a doki tesztelni akarta, megrázta a csörgőt és annyira megijedt, hogy kb. 10 percig zokogott.

Én is rengeteget idegeskedtem terhesen.

2014. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azért össze is kell szoknotok! Szóval nyugi, én továbbra is hangsúlyozom a testközelséget, és hidd el, egyre könnyebben meg og majd nyugodni egyre rövidebb idő alatt! Az én kisfiam attól például mindig fölébredt, ha simogatni próbáltam, amikor alvás közben nyöszörgött-mozgolódott. Neki a szoros ölelés segített, olyankor felvettem, szorosan magamhoz öleltem, és addig tartottam, amíg teljesen el nem lazult. Mintha bepólyáltam volna, csak én voltam a pólya. Ha van türelmed, kísérletezd ki, melyik pozíció jó a babádnak!
2014. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez teljesen normális még ennyi idős korban. az én lányom kb 2 hónapig volt ilyen ijedős, ő is mindentől összerezzent :) én is kérdeztem a gyermekorvost, hogy ez nem gond-e, de azt mondta, hogy szinte minden baba ilyen az első hetekben, nagyon új még nekik ez a kinti világ:)
2014. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem csinálj valami alapzajz pl.zenét hallgass (komolyzene kifejezetten fejleszti az idegrendszert), de akár rdió, tv is szólhat a háttérben, így nem lóg ki 1-1 hirtelen zaj, jó is ha hozzászokik, hogy kevés zajban is lehet aludni.


szopi közben ne simogasd, hagyd koncentrálni.

2014. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!