Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan öltöztessem a 4,5...

Hogyan öltöztessem a 4,5 hónapos kislányomat ebben a melegben? A Duna-partra megyünk BKV-val. (Persze, h első gyerek. )

Figyelt kérdés

Tegnap dél körül így volt vásárolni babakocsiban: hosszú ujjú body, arra egy rövidujjú póló, kantáros (ujjatlan) kisruha, harisnyanadrág. Nem volt betakarva, csak egy textilpelust vittem takaró gyanánt (legalább jól kimostam az összes takaróját egyszerre :) ). Sok volt. Hazafelé sírt nagyon, azt hittem éhes (időn belül voltunk bőven) - vizet adtam neki többször, bár a ruhát levettem már róla. Ahogy hazaértünk, és levettem róla a harisnyanadrágot, elhallgatott, és nem evett, csak amikor az ideje volt. Hosszú ujjú bodyban volt aztán és zokniban. Ma megyünk a Duna-partra apához, horgászik, BKV-val. Hogy öltöztessem??? Mit vigyek? Sapi kell?

Van mindenféle ruhája, rövid-hosszú ujjú body, harisnya, zokni, kantáros rucik, nadrág, rugi, harisnya, zokni, kardigán stb. lehet válogatni! :)

Ja, és viszek plédet (tisztát), letehetem őt rá a földre? Nem vagyok egy para-mami, de most tényleg nem tudom. Ilyen meleg neki még nem volt, januári baba lévén. A lakásban sem volt 22-23 foknál több sosem.



2014. máj. 23. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém picit nagyobb, de mindjárt megyünk el. Én rövid bodyt, de lehat csak pólót és egy rövidgatyót fogok ráadni. Kegyetlenség ilyenkor harisnyába, hosszú ujjúba öltöztetni őket. Arra viszont vigyázz, hogy ha vízpartra mentek, kend be a bőrét naptejjel, nehogy megégjen. Meg a fejére valami irtó vékony sapi, hogy védje a naptól. Szerintem leteheted a földre, csak a hangyákkal vigyázz.
2014. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szintén januári első baba :) tegnap egy szem napozóban volt délután a lányom, de vittem neki egy vékony takarót, mert ha boltba mentünk betakartam a légkondiban. Itthon adtam rá egy zoknit még mert hideg volt a lába. Duna-parton fújhat hideg szél, egy napkalapot vinnék neki, kiszoknit, napozót és készítenék be minden eshetőségre egy kisnadrágot és hosszú ujjú felsőt, biztos ami biztos, de napozó-kalap-zokni szettben indulnék.
2014. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hirtelen jött a nyár, én is elhűlten néztem tegnap mennyien beöltöztetik a babátjukat. Nehéz váltani :)

Szerintem is elég a kalap+napozó+zokni. És vigyél magaddal egy rugit vagy kiskabátot, ha fújna a szél a parton.

2014. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, várok még másokat is!

Huh, első, köszönöm a naptejet is, igazad van, most szégyellem magam, de nem jutott eszembe :((( pedig fehér bőrüek vagyunk mind a ketten.

2014. máj. 23. 08:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Rövid ujjú body, kantáros ruha, zokni, amit én most ráadnék napközben. Sapka, vékony pléd, textilpelus takarónak, naptej. Ez utóbbi szerintem mindenre jó, nyáron az 1 hetes babámat azzal takartam itthon is. (Az én 2 éves lányom pl hosszú nadrágban volt tegnap is, de ő fagyos, a kertünk meg árnyékos egész nap.) Van habtapid? Mi ennyi idős gyereknél (december végi) azt raktunk le a kertbe, szétszedve 30*30 cm-es elemekből állt, babakocsiba is befér szerintem. Vagy pléd.
2014. máj. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kalap mindenkép elgyen és ne érje tüzö nap, naptej kell emrt mint tudjuk árnyékban is fog a nap.
2014. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is januári első baba..:-) Jó hogy olvastam itt a válaszokat sokat segített:-)Én is nagy gondba voltam ,hogy ilyen meleg lett.
2014. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Esztu81 válasza:
Ma már ugyan nem aktuális, mert per pillanat is szakad az eső - gondolom, most apa sem horgászik:) - de saját tapasztalatomat megosztanám. Még évekkel ezelőtt egy baráti beszélgetés során mondta azt valaki,hogy annyi réteget adjak a gyerekre + 1 , amennyiben én is jól érzem magam. Hát ehhez kb tartom is magam alig idősebb (4-5 héttel vagyunk "öregebbek" :) ) kislányomnál. Tegnap voltunk sétálni a 27 fokban nagyival. Rajtam egy szál póló, rövidnaci - ennek megfelelően +1 réteg: Babó rövid újjú bodyban, azon egy rövidnadrág. Mivel nagyon meleg volt, a plusz egynek betudtam a zoknit, mert azt nem szerettem volna, ha megfázik a kis lába. Vékony nyári kalapka a fejére, árnyékban is, + 50 faktoros naptej, ahol csak érheti a napocska. Babakocsiban egy vékony textilpelussal még betakartam, és teljesen jól érezte magát. Mi sem szoktunk ehhez a hőséghez. Fűtési szezonban is max 23 fok volt a lakásban, de akkor már gyulladtunk meg.
2014. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Esztu81 válasza:
Ja: földön játék. Nyugodtan, de javaslom, hogy világos plédet vigyél, vagy pléd + egy fehér, vagy világos lepedő, mert rettenetesen elszaporodtak a kullancsok az idén a nagy meleg, és az enyhe tél miatt. A világos anyagon hamarabb meglátod, ha egy netán célba venne akár téged, akár a babát!
2014. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!