Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztanátok-e velem tapaszta...

Blackmetal.Blonde kérdése:

Megosztanátok-e velem tapasztalataitokat ikerneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kedvesem második gyermekünkkel volt terhes. Mint az a szülésnél kiderült, ikreket hoztunk össze. Természetesen örülünk neki nagyon, két imádni való fiú.:) Nyilván idegenek tanácsára nem fogok adni, de azért érdekelne mások tapasztalata az ikrekkel való nevelésről.

Szorítkozzunk a tényekre, ha lehet!

Előre is köszönöm.



#gyerekek #ikrek #iker fiúk #ikerestér
2014. jún. 20. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mint ikerpár egyik tagja írok ha nem baj :) szerintem a legfontosabb az, hogy ne csináljatok belőlük bazári majmot, nem kell direkt mutogatni őket. engedjétek hogy legyen külö személyiségük, később ha lehet hadd járjanak külön osztályba ha akarják. én a legjobban mindig azt utáltam a suliba, hogy sosem volt olyan hogy én csak mi. ha a tesó jobb dolgozatot írt én miért nem,,és ehhez hasonlók. ők külön emberek külön akarattal és érzésekkel. csak sokan ezt nem látják be.
2014. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ikerfiaink vannak (és egy nem iker kisfiúnk is).

Az első válaszoló jókat írt.


Én elsősorban azt kötném a lelketekre, hogy nagyon vigyázzatok, mert az ikrek sokkal több veszélynek vannak kitéve, mint az egykék. Pl.: egy kisgyerek nem feltétlenül tud magára rántani egy komódot, kettő már igen, és hidd el nekem, mindig összeszövetkeznek.


De a jó dolgokban is összetartanak, pl. egyik kisfiúnk kijelentette, hogy ő nem alszik pelusban, és nem fog bepisilni. Másnap a testvére is kijelentette ugyanezt (főleg hogy a tesója tényleg nem pisilt be), és neki is sikerült.


Ha van konkrét kérdésed, akkor kérdezz, amúgy meg ajánlom Métneki Júliától az Ikrek könyvét. Alapmű, és mindent megtaláltok benne, ami érdekelhet!

2014. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél évesek az ikrefiaink. Regényt lehetne írni a nevelésükről, de egy valamit szeretnék nagyon kiemelni, ami szerintem nagyon fontos ikrek esetében (pláne hogy azonos neműek): soha ne hasonlítgassátok őket egymáshoz! Hiába azonos neműek és korúak hihetetlenül tudnak így is különbözni egymástól szinte mindenben (szobatisztaság, mozgásfejlődés, beszéd, jellem stb.) És ez benne a legszebb!!! :-)
2014. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!