Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ha megszenvedtétek a...

Anyukák, ha megszenvedtétek a fogzást, leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
pl:hány napig tartott? láz,laza széklet volt-e? stb..!
2012. márc. 27. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt láz. Abból tudtam, hogy közeleg a fogacska áttörése, hogy a kakija ilyenkor mindig felmarta a popsiját, napról napra pirosabb lett. Na és persze ilyenkor napi 4-5x is volt egy kis kaka..., hogy véletlenül se gyógyulhasson be szegénykémnek a piros popsija.

A sűrű nyáladzás is jel volt, bár ebből nem lehetett megjósolni, mikor fog áttörni, ez mindig sokkal korábban jelentkezett.

Éjszakánként is ilyenkor többször ébredt/ébred, csak tápival alszik vissza.

Változó, hogy hány napig tartott. A metszőfogak általában pár nap, 1-2 hét. Most 11 hónaposan látszik az egyik őrlőfoga, de már 1 hónapja készülődik, fehéredik. Popsi is pirosabb néha, de nem állandóan, úgyhogy most én sem vagyok biztos benne, hogy ez az őrlőfog jön, vagy egy másik.

2012. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi megszenvedtük rendesen.

15 hónapos koráig (amíg mind a 4 szemfoga ki nem bújt) alig-alig aludt át 1-2 éjszakát a fiam, sokszor felsírt és sokszor fent voltunk akár 2-3 órát is, mire megnyugodott és visszaaludt. A borostyánlánc nem vált be (későn kapta), Dentinox, Viburcol, és végső esetben (össz. 2x) Panadol volt a fegyvertárunk.

Láza nem volt fogzástól, de híg székelt, véresre csípett fenék igen. Illetve 4 hónapos korától folyamatosan ömlött a nyála, vagy óránként öltöztettük, vagy előke volt a nyakában, ha engedte.

Most 2 éves múlt, növeszti a 4 nagyőrlőt, újra ömlik a nyála, de éjjel többnyire alszik (kopp-kopp).

2012. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 alaszka ***** válasza:
Lányom 9 hónapos, 4 hónapos korától gyakorlatilag egyfolytában fogzik, már a 7-8. foga jön. Vannak pár napos szünetek, mikor nyugi van, de ami van szinte folyamatosan: nyugtalan alvás, főleg a napközbeni, de van mikor éjjel is, nem sír, csak mindig szopizna. Nappal gyakran nyűgös, olyankor a szájában a keze. A legrosszabb közvetlenül a fogak kibújása előtti néhány nap, alig alszik, kipirosodik a pofija és forró az arca. Volt már hogy lázas lett, illetve emiatt náthás is volt, két hétig folyt az orra, nagyon magas láza volt két napig. A laza széklet nem annyira jellemző nálunk, de párszor előfordul. Az első 4 foggal szenvedett eddig a legjobban, az alsó és felső kettőnél.
2012. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!

az én lányom 11 hónapos,és még csak most jön felül a foga. és nem tudom eldönteni,hogy beteg-e vagy a fogzás miatt ennyire nyűgös már napok óta. van egy kis hőemelkedése is,meg nem igazán akar enni sem,inkább csak szopizik.

2012. márc. 27. 10:45
 5/13 A kérdező kommentje:
ja,és egésznap sírdogál,és csak az ölembe akar lenni.már napo óta ez van,nagyon kimerültem.
2012. márc. 27. 10:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a nem-evéstől számított 1 hét. Minden más tünet össze-vissza jött, volt hőemelkedése, de nem amikor áttört (ezért nem is biztos, hogy attól), de mivel ő jó alvó éjszaka fogzáskor is, talán az áttörés előtti éjszaka kétszer kel, és olyankor már a dentinox+cumi sem altatja vissza egyszerűen. Volt hasmenés is, kicsípett popsi, nyálkiütés, de egyiket sem tudnám az áttöréshez kötni.

Az első kettővel másfél hónapot szenvedett, a felső néggyel 2 hónapot, most jön az alsó szélső metsző, az egyik kint van, 1 hónapja bajlódott vele, de párban jönnek ezek is, úgyhogy még egyet várunk.

2012. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

8 hónapos a lányom és ... húúúúúúúúúh :)))))


2 hónapos kora óta jön/jött 8 darab foga. Az összes már akkor látszódott. A nyáltenger, ami minden egyes nap 0 - 24 óráig folyt ki a szájából az leírhatatlan.

Néha már úgy gondoltam, hogy az összes foga egyszerre jön ki, nincs mese!

Szerencsére sosem volt láza. A kedve változó volt. Voltak rosszabb napok, de voltak őrjítően nehezek. Néha a pokolban hittem magam.

Mivel elég korán átaludta már az éjszakákat, így gondoltam, hogy egyszer tuti visszakapjuk ezt az élettől.

És miért is ne?! Volt olyan éjszakánk, hogy már a létező összes hatóanyaggal bekenten a száját, már megitattam vele mindent, de akkor sem aludt. Ez ment 5 napon keresztül. Non-Stop. Párom tanít, nem nehéz fizikai munka, hanem szellemi. Mint egy mosott rongy, úgy nézett ki.

Abban az 5 napban még ráadásul mi is "öltük" egymást! Sajnálom utólag, mert ő csak jót akart. Viszont én pedig neki. Ő egész nap dolgozott, így gondoltam, este aludjon. Mikor már kb. 52 órája voltam fent és enni sem ettem szinte semmit, akkor volt az, hogy na elegem van. Elvittem éjszaka kellős közepén a gyereket ügyeletre, ahol közölték, hogy jön a foga. Mondtam, hogy oké .. de csináljanak valamit, mert semmi sem hat rá! Elküldtek azzal, hogy aludjam ki magam és akkor másképp fogok a lányomra tekinteni ez ügyben..

Teljesen ki voltam.

Végül az 5. nap volt a legrosszabb. Üvöltött egész álló nap, de mintha gyilkolnám! Szinte az összes szomszéd becsengetett, hogy minden rendben van-e?! Egyik öreg bácsika mondta, hogy hoz házi pálinkát. Na mondom, már csak az hiányzik ... :)))

Nem evett semmi, nem akart inni, nem aludt, nyűgös volt, hol fázott, hol izzadt.. végül a 6. nap amikor ájultan keltünk fel a párommal, mert kidőltünk a gyerek aludt..

Elkezdtem zokogni először, hogy nem él. De amint hozzáértem éreztem, hogy levegőt vesz. Aludt kb. 7 órát. Amikor felkelt, mintha semmi nem történt volna.. elkezdett mosolyogni és kokettálni velünk. Benyúltam a szájába és éreztem egy fog tetőt. Az volt a poén benne, hogy nem az első kettőt, se alul, se felül ... hanem a jobb oldali őrlőt!


Jelenleg 3 foga van, hozzájött még az első alsó kettő!

De azok se voltak kutyák.. aludni aludt, de enni alig akart. És mindegyiknél 2 hétig játszotta ezt!

2012. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egy kicsit megnyugodtam,hogy más is átélte ezt a poklot!mert akkor ez tényleg a fogzás miatt van. remélem hamarosan vége a szenvedésének..!!
2012. márc. 27. 11:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 10 fognál tartunk! Az elsőket érdekes mód jobban megszenvedte, most az utolsó 5-nél onnét tudtam, hogy biztos van új fog, hogy egy vagy két éjszaka egymás után felsírt! Amúgy nálunk szokott lenni hígabb széklet, és sárgás is volt néha! Ez akár egy hétig vagy tovább is eltartott! És akkor volt olyan, hogy naponta 3-szor is volt kaki, pedig egyszer szokott normálisan lenni! Még ezenkívül ha fogzik, akkor kipirosodik a feneke szegénynek! Néha volt hőemelkedése, de nem magas, ilyen 37,8! Az is egy vagy két napig tartott! De szinte minden fogánál megcsinálja azt, hogy éjszaka egyszer felsír, de nagyon, alig lehet megvigasztalni! És csukva van a szeme, álmában sír, majd ha megvigasztalódott, alszik tovább! Gondolom, akkor bökheti át a fogínyét! Nálatok mi a helyzet?
2012. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Azt elfelejtettem, hogy amikor nagyon fáj neki a fogínye, alig eszik, csak tápszert akar! Szilárdat nem igen!
2012. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!