Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok írni, hogy mit...

Tudnátok írni, hogy mit főztök és milyen arányban 8 hónapos babátoknak? Milyen arányba kell a húsi részt adni?

Figyelt kérdés

szóval, ha szeretnék főzni 200gr húsos főzeléket, akkor hogyan vannak az arányok? még nincs fog, így pépesen tudná enni.


nagyon köszönöm



2014. júl. 2. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem görcsöltem rá így hogy 200grammhoz mennyi kell stb. Egy adag főzelékbe 2 jégkockatartónyi hús kell de orvos, vida ági szerint nem baj ha több kerül bele! Én azt sem mérem hogy 200grammot főzök e, pl. 2 nagyobb méretű husi,1kisebb krumpli és fél cukkinit (vagy mást) főzök meg és telerakom a tányérját,eszik amennyi jól esik neki! Úgy sem eszik többet mint amennyi kellene neki :) De az elején egy 190grammos üvegbe töltöttem a kész főzeléket. Már nem. 10hónapos
2014. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sosem mérem. Néhány kocka csirkemell, egy kisebb krumpli, sárgarépa, összefőzöm, leturmixolom, ha nem megfelelő az állaga, főzővízzel higítom, néha teszek hozzá egy kis banánt is, finom illata lesz tőle, stb. Keverek ezt-azt abból ,amit épp ma magunknak készítek, nem méricskélek, nem számolgatok. ESzik, amíg jólesik neki, nem eszi, ha nem találja finomnak, ennyi. 72 centi és 9 kg, szerintem nem tűnik alultápláltnak :) egy fél fogunk van :)
2014. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
második vagyok: az én babám 8 hónapos :)
2014. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén nem méregetek,összedobok ezt azt,ma pl leveszöldségek (répa,petrezselyemgyökér,karalábé,krumpli),kis csirkehusi. Én általában két napra főzök neki,250 ml-s dobozkákba teszem a kész kaját.Ha ízlik neki,megeszi mind,de van,hogy nem :-) 9,5 hónapos.

Szoktam neki adni cukkinit,krumplit,répát,tököt,sütőtököt,karfiolt,brokkolitborsót (héj nélkül),rizst is eszik,ezeket husival,mikor épp mi van otthon. Néha kap üveges bébiételt,de azokat kevésbé eszi meg,talán két-három féle van,amit szeret,meg csak az jöhet szóba,ami legalább 220g ,a többi kevés neki.

Nekem a védőnő azt mondta,egy adag főzelékbe 15-20 g husit tegyek,első alkalommal lemértem :-) De azóta nem méregetek,csak úgy nagyjából.

2014. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kösziiii

látom, sokan főztök cukkinit. Ne ehhez nem értek :)

2014. júl. 3. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!