Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit egyek hogy anyatejes 2...

Mit egyek hogy anyatejes 2 hónaposom aludjon, aluszékony legyen? Kb 6 órát alszik egy 24 órában. és vagy 15 -öt kellene.

Figyelt kérdés

nem, nem a hasa fáj. arra szedünk Espumisant,nagyon jól bevált, fájdalmas sírása már nincs is, csak néha bélműködések előtt egy kicsi.

egyszerűen fáradt, nyűgös, akárhogy ringatom, ha el is alszik kis idő múlva ébred is.

leginkább éjszaka alszik 3x2 órákat, vagy 3-at és nappal megáll az élet alvás szinte nincs is, percekről beszélhetünk, ha mégis.


2014. júl. 2. 17:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"nosztalgiáztam kicsit, mert most lesz egy éves)"

ó erre én is sokat, nagyon sokat gondolok, hogy nem sokáig lesz kisbabám, gyorsan repül az idő, minden nap pár pillanatot szánok ennek az érzésnek, már most is tud hiányozni :)


néha én is hagytam magamon elaludni napközben, ez működne is mindig, ha rajta múlna :),jó érzés igen, ez fog lehet nekem is a legjobban hiányozni, csak ezzel ugye én is lemegyek félálomba és amikor végre alszik, pont akkor vagyok "lefogva" és nem tudok semmit csinálni.


a fáradtság érdekes, hogy nem érzem..

egyik kérdésnél is a legtöbben a jó alvást hiányolják a baba előtti "korukból"

én meg azt vettem észre szerintem fent sem vagyok igazán, úgy látom el a babát éjszaka.

de figyelem az időt, mert próbálok reménykedni, hogy a mostani 24-ből na most hátha többet megalszik.


szóval legutóbb éjfélkor aludt el, 2-kor kelt, utána nagy nehezen fél 6-kor visszaaludt, utána 8-kor volt reggeli és ...na mindegy, csak pl ha nem írnám, észrevettem, hogy délben nem tudom visszaidézni hogy mikor keltünk-feküdtünk és megint keltünk-feküdtünk, sőt valamikor azon is meglepődök, hogyan került mellém az ágyba - ugye előtte kivettem, etetés, és magam mellett altattam el, csak épp az agyam nem rögzített..úgy néz ki, automata lettem :)

2014. júl. 2. 21:38
 12/19 A kérdező kommentje:
eleinte kiakadtam, hogy látom feljönni a napot, ennyit az éjszakáról, de bele lehet rázódni úgy néz ki
2014. júl. 2. 21:52
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia,hát pont ugyanez volt velünk is,meg amit írt egy előző válaszoló,hogy rajtam,a karomban aludt a babám ilyen pici korában. Vagy ha itthon volt a férjem,akkor az ő karjában. Most már elmúlt 9 hónapos,néha mi is nosztalgiázunk :-) Az első 3 hónap volt ilyen,utána magától változott az alvása. 3-4 hó között elkezdte átaludni az éjszakákat,és utána kialakult a nappali alvása is,és már nem ölben,hanem a kiságyban. Szóval magától alakult ahogy nagyobb lett a babánk.

Előtte úgy voltam én is,mint amit írtál,hogy mint egy automata,úgy működtem,és összefolytak a napok meg az éjszakák :-) Most meg néha hiányzik az az icipici babácska :-) Kitartás,egyre könnyebb lesz!

2014. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nálunk az adamo hinta vált be,de az nagyon :-) Van,hogy 3 órát alszik benne egyhuzamba,én meg addig pihenek,vagy csinálom a dolgom. Szerintem nagyon hasznos eszköz.
2014. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy mennyit kellene aludnia a babának (és a tejed is jó neki, ne aggódj)

az én babám alig aludt, legalábbis akkor úgy éreztem, hogy sohasem :)

éjjel 3 óránként evett. Nappal kétszer aludt nem egészen fél órát, estére irtózatosan hisztis lett a fáradtságtól. A gyerekdoki azt mondta, nincs mit tenni, vannak ilyen babák. A pihenőszékben nem maradt meg (vízszintesig dönthetős, hintázós volt), az adamót utálta. Én is azt csináltam, hogy a karomba vettem, és leültem a tv elé, volt, hogy én is elbóbiskoltam. :) de ha felálltam, és letettem (mert ugye a szoptatás miatt innom kellett, attól meg a wc-re járkálni), akkor mindig ébredt, akármilyen mélyen is aludt.

a hordozókendő valóban csodát tesz (nem csatos hordozó!)


3 hónapos kora után valahol mintha elvágták volna, szinte egyik napról a másikra szokott rá a rendszeres alvásra. És bár még csak 7 hónapos, mégis olyan, mintha soha nem lett volna olyan kicsi :))

2014. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
most gondolkodom a kendőn ahogy nézem a google-n, hogyan kell azt tekerni, csavarni, hova essen a baba súlypontja, úgy tartja talán a hátát, ha szorosan van rám rögzítve, elasztikus jobb, vagy nem...
2014. júl. 3. 17:25
 17/19 anonim ***** válasza:
keress fel egy hordozási tanácsadót. ha megírod privátban, hogy hol laksz, akkor segítek neked keresni egyet :)
2014. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok


Tudom miről beszélsz, mikor azt írod, h nem tudsz visszaemlékezni az éjszaka történtekre. :-)

Én többször arra riadtam fel, h hol van a picim? Az ágyában aludt természetes, de én arra nem.emlékeztem, h mikor tettem vissza. :-)


A hordozas egyébként egy nagyon nagy élmény lesz! Ez most lehet h bután fog hangozni, de az első hordozas után én úgy éreztem egy szinttel.feljebb lépett a kapcsolatom a babammal, még belsosegesebb lett! :-)


A youtube-on vannak fent tök jó videók arról, h hogyan kell megkötni a kendot. Én abból tanultam.

2014. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Én többször arra riadtam fel, h hol van a picim? Az ágyában aludt természetes, de én arra nem.emlékeztem, h mikor tettem vissza. :-) "

akkorhát lehetne erről is sztorizgatni, úgy néz ki alvajárni is megtanul az ember ha kell:)


a pihentető székben én sem igen bízom, de nagyon ajánlják pedig


a hordozókendő meg azért sem ártana, amikor pl utcán sír nagyon és nem megszűnve a babakocsiban és ki kell vennem, jól szoktam kinézni fél karommal a gyerekkel, másik kezemmel a babakocsival szlalomozva....

2014. júl. 3. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!