Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babával mit játszoto...

5 hónapos babával mit játszotok? Mostanában semmi sem köti le.

Figyelt kérdés
Valószínűleg a foga miatt nyűgös, de egy percre sem tudom magára hagyni, mert abban a pillanatban elkezd nyafogni, majd pár perc múlva dühödten ordít. Csak az érdekli ha "tárlatvezetést" tartok a lakásban, akkor mindenért nyúlkál, de ha leteszem a játékaihoz fél perc után bepipul. Ráadásul ha hason van, állandóan repülőzik (mintha minden mást elfelejtett volna) és sír, hogy nem történik semmi, vadul kapálódzik a levegőben. Már olyan vagyok mint egy cirkuszi bohóc, hogy szórakoztassam, de mindent hamar megun, és megőrülök, hogy egy lépést se tudok tenni, anélkül hogy nyafogna....:( Ti mit csináltatok ilyenkor???? ja, magamra kötni nem akarom, mert akkor beszakadna a hátam, és nem is akarom hogy hozzászokjon..
2010. jan. 6. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez az anyaság már csak ilyen, 24 órás szolgálat. :-)

Később meg majd mászik mindenhova utánad, a WC-re is, és kapaszkodik a lábadba, nadrágodba.

Aztán meg mikor már beszél is, majd folyton azzal nyúz, hogy "anya játsszál már velem!!!!!!" Kamasz korában meg majd örülsz, ha egyáltalán puszit dob az ajtóból, mikor lelép a haverokkal...:-)


Tudom, nem ezt a választ vártad, de szerintem nem kell születése után rögtön leépíteni a gyereket. Nem azt mondtam, hogy te ezt akarod tenni, de olyan sok hasonló kérdés van itt is, más fórumokon is, hogy mit csináljak, mindig rajtam akar lenni a gyerek, miért nincs el magában, miért nem alszik el egyedül, miért nem létezik észrevétlenül...


Én meg azt mondom, igenis kösd csak magadra, ha ilyen nehezen boldogulsz a nyűgössége miatt. Mihez fog hozzászokni? A testközelségedhez, amire minden porcikája vágyik?! Hogyne bírnád már el, 15 kilóig lehet hordozni, és nagyon sokan hordozzák is addig a gyereküket. Háton hordva meg se kottyan egy 5 hónapos baba, hidd el, és a szabad két kezeddel bármit meg tudsz csinálni, és ő is jól, biztonságban érzi magát, mert nem kell ellenie magában.

4 éves a lányom, akkor még nem volt divat a hordozókendő és más hordozók, ezért félkaron cipelgettem sokáig, aztán meg a hátamon kenguruban. Talpraesett, önálló nagy lány, ha olyan kedve van, elkéreszkedik tőlem, hogy valamelyik mamánál aludhasson, gond nélkül átmegy egyedül a szomszédba valamelyik kis barátjához játszani, és ha én nem érek rá vele játszani, nagyon klasszul eljátszik egyedül is. Pedig sose volt "leszokatva" rólam. Mégsem nőttünk össze. Ja, és 3 éves koráig mellettem aludt még ráadásul! :-)


Szóval semmi baja nem lesz a babádnak, ha a közeledben hagyod!

2010. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom imádja ha a fülébe duruzsolok.Nagyokat kacarászik rajta.Szereti ha a levegőbe emelgetem,ha le-fel kapcsolhatja a villanykapcsolót.

Ha egyedül játszik,akkor egy kis piros párnát adok neki,imádja göngyölgetni,órákig elvan vele.Ha minden kötél szakad bekapcsolom a tv-t.

2010. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad magaddal vinni a konyhába? Én betettem a pihenőszékbe, és onnan nézhette, hogy mit csinálok. Többnyire érdekelte, bár volt, hogy extraként még énekelnem is kellett neki főzés közben. :-)

A háton cipelés nálam elképzelhetetlen, így is folyamatos derékfájással küzdök...

2010. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen, a múltkor beraktam a hordozóba, és leraktam a konyhába, mert már muszáj volt főznöm. Tisztára olyan voltam mint Jamie Oliver...:)) legalább már tudja hogy kell gombapaprikást csinálni:) a duruzsolást is kipróbálom majd. Ha még van ilyen ötletetek azt nagyon szívesen venném, mert habár elég kreatív embernek tartom magam, de kezdek kifogyni az ötletekből... a kis ördögfiókának már semmi nem elég izgi. Az első válaszadónak is nagyon köszi, hogy válaszoltál, de azt hiszem ez a háton cipelés akkor sem az én műfajom, én a szoktassuk önállóságra elv híve vagyok :) Eddig nem is volt különösebb gondunk, (az elalvás is megy egyedül) csak valahogy mostanában nyüglődik nagyon, remélem ez csak átmeneti...
2010. jan. 6. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam 5 hónapos, ugyanezt csinálja, repülőzik és nyafog, sztem mászni akar, de nem megy neki. Én kb 10 percig hagyom nyafogni a játszószőnyegén hason, hátha rájön hogyan kell mászni, beszélek hozzá folyamatosan, közben hajtogatok, rendet rakok. Aztán viszem magammal a konyhába a pihenőszékben, de már ez sem olyan jó, mint régen mert kicsavarodik belőle, de azért kb 10-20 percet nagy nehezen elvan, persze folyamatosan mondom hogy mit csinálok.

Ami egyedül is leköti "sokáig" az a zörgős könyve, jó nagy, és minden oldala zörög, arra ráfektetem úgy kb negyed órát megint elvan.

Aztán szórakoztom én is, énekelk mondókázok neki, zenét hallgatunk, átmegyünk a nagyágyra a másik szobába, és ott is hasra teszem, aztán ha már nagyon nyügi, akkor hátára fektetem és mesekönyveket nézegetünk, azt imádja. Tudom, hogy korai, de nagyon leköti. Olyan 2-3 éveseknek való mesekönyveink vannak, sok képpel azokat olvasom fel neki, meg a mondókás könyvet, mert abban is szép képek vannak. Aztán nézzük magunkat a tükörben. Délutánonként megmasszírozom és tornáztatom kicsit, ezzel is elmegy legalább fél óra.

2010. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor ugyanaz van mint nálunk :) szerintem is az lehet, hogy mászni akar, de ez a repülőzés nagyon messze van tőle... a mesekönyv nézegetés jó ötlet, beszerzek egyet és kipróbálom! :) köszi!
2010. jan. 6. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!