Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező olajozni a baba...

Kötelező olajozni a baba hajlatait?

Figyelt kérdés

Hazajöttünk a kórházból, de csak jövőhéten jön ki a körzeti orvos. Nekem senki nem mondta a kórházban, hogy a csecsemőket fürdetés előtt át kell olajozni (még a kis hajukat is?), így én ezzel nem is foglalkoztam.

Nagy baj, ha ezzel megvárom a körzetit? Vagy vegyek babaolajat és kezdjem el?



2014. júl. 5. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én nem olajozom..csak utána. persze itt más a -trend-, mint Magyarországon.
2014. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nem hallottam olyat, hogy kellene olajozni a baba hajlatait...pedig a másodikkal bíbelődök:)) az a fontos, hogy fürdetés után mindig jó szárazra legyen törölve a hajlat
2014. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Itt olvastam a 2. lépésnél: [link]
2014. júl. 5. 09:35
 4/15 mendez ***** válasza:
100%

Régen olajozták a babák bőrét a bőrszáradás és a koszmó miatt. Ma már nagyon jó mosdókrémek vannak, amitől nem szárad ki a baba bőre fürdés után. Az én kislányomnak eleinte egy kicsit száradt a bőre, próbáltam rá babaolajat, de semmi hatása nem volt. Koszmó ellen pedig nagyon jó sampont lehet kapni, ami főleg a nagy hajú babáknál jobb mint az olaj.

Azt tapasztalom, hogy az orvosok és a védőnők véleménye is eltér. Tapasztald ki, hogy melyik válik be.

2014. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sosem olajoztam.
2014. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egyébként a köldökcsonkot is elég csak alkohollal kezelni? Nem kell már rá hintőpor?
2014. júl. 5. 09:53
 7/15 anonim ***** válasza:

Én sem olajoztam a lányomat soha, pihe-puha illatos bőre van/volt mindig.

A köldökcsonkot mi gyógyszertári alkoholba mártogatott fültiszítóval törölgettük fürdetés után, hamar le is esett a csonk.

2014. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A hajlatokat kell kitörölni olajos vattával, és át is masszíroztam a kis testét :)

A haját akkor kellett olajozni, ha koszmós volt!!! :))

2014. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a védőnő szerint az első héten felesleges mert még rajta van a magzatmáz illetve hámlani fog így is úgy is. Nagy melegben ezt követően kell a hajlatokat és a hurkák közti részeket áttörölni mert a nagy melegben bepárlik a víztől meg kiszárad. De ne babaolajjal, mert az felesleges illatanyagokat tartalmaz, ami allergizálhat. A legjobb a mezei étolaj, vagy olívaolaj, és ez jóval olcsóbb is. És nem kell gyógyszertári sem (a védőnőm szerint az kb. ugyanaz mint a bolti de máshol is így olvastam)!!
2014. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát azért étolajjal nem kenegetném a gyerekem.... Az én babám 4 hetes és minden nap fürdés előtt olajozom, ami masszázzsal van egybekötve. Szépen ellazítja és megnyugtatja, de szerintem baja nem lesz ha nem kenegeted.
2014. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!