Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell olajozni a baba hajlatait...

Kell olajozni a baba hajlatait fürdés előtt? Hidratáló krémmel be kell kenni fürdés után a bőrét? Hajat hányszor kell mosni egy 3,5 hónapos babának, elég hetente egyszer?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi olajozzuk, mert olyan húrkás, hogy jobbnak látjuk.Hajat minden nap mosunk,krémmel nem kenjük a bőrét.

3 hónaposak vagyunk

2009. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olajozom, krémet se használok. Bár, ha kis hurkás a baba, nem árt áttörölni olajos vattával a hajlatokat. Nagyon szép így is a bőre:)) A haját hetente 2x mosom Gabi samponnal. 6 hónapos a manó))
2009. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi már nem olajozzuk, hanem a hajmosás után kevés babaolajat, vagy sima étolajat teszünk a fürdővizébe, és akkor nem szárad ki a bőre. Egyébként mi minden másnap mossuk a haját, mert extrém nagy haja van a picinek.
2009. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan nincs babám, de olajoznám az biztos. Viszont hidratálóval semmiképp nem kenném, szerintem nekik még nagyon kis érzékeny bőrük van az ilyesmihez. Nem is bírja minden baba bőre még ezeket a márkás flinci flanci babatermékeket sem.
2009. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
3 hónapos a kisfiam. Hajat hetente kétszer mosunk. Fürdés után én még nem testápolózom, a fürdetőkrémmel mosom le, de teszek a vizébe pár hete egy kis Gabi fürdetőt is.
2009. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen kicsi korban még nem használtam sampont, mivel elég pici haja volt a kislányomnak. Minden nap leöblítettem tiszta vízzel a fejét.( ez nyáron volt, hideg időben szerintem nem kell minden nap) Hetente egyszer olajoztam a haját is, persze utána leöblítettem. De nagy hajú babáknál ez lehet nem túl előnyös. Ő majdnem 1 éves volt amikor olyan lett a haja, hogy szükségessé vált a sampon. Azóta hetente 1x mossuk. A testápolót én sose hagyom ki, mert nagyon száraz a bőre.
2009. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem olajoztam, 3 hónapig csak fürdetőkrémet használtunk, aztán szép lassan áttértünk a Gabi esti fürdetőre. Most 7 és fél hós, amíg nem nagyon volt haja, addig naponta lemostam sima vízzel a kis buksiját, most már nem mosom minden nap vízzel sem, viszont hetente kétszer Gabi samponnal mosom le.

Hidratáló krémet sose használtunk, én mindig fürdés után hintőporozom a hajlatokat és este használok popsikrémet is, máskor nem. Még sose volt bőrproblémánk. Mindenből a Gabit használom. Már anyukám is ezt használta nálunk, megtartottuk a családi hagyományt.

2009. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14:58-as vagyok. Az jutott még eszembe, hogy nem testápolózom a bébit, viszont úgy hetente egyszer-kétszer Gabi lanolinos krémmel bekenem, és akkor napokig érezni a hatását, nagyon finom, puha tőle a bőre. Olajozni a popsijánál szoktam a pelenka szélénél, hogy ne dörzsölje ki a kis bőrét.
2009. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 gyerkőcöm van,de egyiknél sem használtam/használok se olajat,se krémet.Igaz,mindkettőjüknek nagyon jó bőre van.A haját mindennap leöblítem,samponnal 1x mosom/hét.
2009. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!