Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves, anyatejes lányomnak...

1 éves, anyatejes lányomnak adjak esténként tápszert/tejpépet, hogy éjjelente ne keljen fel 2-3-szor cicizni?

Figyelt kérdés

A babás ismerőseim állandóan azzal nyúznak, hogy adjak neki, mert az jól eltelíti és nem fog éjszaka felébredni.

De ha már eddig sikerült szoptatnom...

Ja és a cumisüveget sem fogadja el, csak pohárból iszik.


2010. jan. 6. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ösztöneidre halgass, ne mások tanácsaira.
2010. jan. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyéves babának már átkellene aludni az éjszakát.Este ne tejpépet adj neki,hanem valamilyen tartalmas vacsorát.Ebben a korban nagyon sok mindent esznek már a picik,tehát tudod,hogy mit adhatsz neki.Ha viszont a tied még csak szopik,és nem eszik rendes ételeket,akkor nagyon rosszat teszel a babádnak.6 ónapos kor után már NEM ELÉG CSAK AZ ANYATEJ!Feltétlenük kell neki a hozzátáplálás,mert csak akkor tud jól fejlődni.Ha még csak szoptatod,később nagyon sok bajod lesz az etetésével,és a fejlődése során is sok gond fog felmerülni.Nézz utána a dolgoknak,és kérdezd meg az orvosodat.Nem a kényelem a fontos,hanem a baba egészséges fejlődése.A szopi maradjon meg kiegészítésnek.
2010. jan. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szoptasd este is. Előtte adj neki valami könnyen emészthető vacsorát, amit szívesen eszik. Nem fontos a tejpép, hiszen az is tápszer. Az is hülyeség, hogy végig kellene aludnia az éjszakát, mi sem úgy alszunk, hogy egyhuzamban durmolunk. Egyébként az se biztos, hogy a táptól végig aludna..a gyerekek elég nagy százaléka nem alussza végig az éjszakákat, max 6 órát alszik egyhuzamban... Ja! Az, hogy vacsorára még szopik, nem azt jelenti, hogy bármiféle hiánya lehet később... Az anyatej mindent biztosít, amire szüksége van, kivéve a vasat.. persze azért kell adni neki mást is, de itt csupán a vacsoráról volt szó.
2010. jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felesleges, nem azért nem alussza át az éjszakát.

Én du. 5 után már csak az esti szopit adtam nekik, ettől függetlenül az összes (3) gyerekem átaludta az éjszakákat 4 hónapos kortól, aki most 1 éves, az este 9-től reggel 9-ig alszik, majd reggeli szopi után folytatja még az alvást.

Ha napközben tartalmas kajákat kap és van rendszer az életében, nem napközben alszik sokat, akkor át kellene aludnia, az esti szopi mennyiségtől függetlenül.

2010. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát. nekem 1 éves a kislányom, van rendszer az életében, sokat eszik szilárd kaját, nem alszik sokat napközben tegnap pl. összvissz 45 percet, és a ma éjjelünk (is, akár a többi), borzalmas volt. felébred, és cici cici cici (mondja is). Jön a foga ugyanis, nem is egy. Meg ellenőrzi, hogy megvagyok -e még. Nálunk úgy van egy nap, hogy egyfolytában együtt vagyunk, úgyhogy ő nagyon anyás. Nem szoktam sose másra bízni, mert nincs kire, barát, rokon más távoli városban van. azt olvastam, az ilyen babáknál kifejezettebb az ún szeparációs szorongás (ami egeyesek szeritn nem is létezik, haha).
2010. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy van-e rendszer az életében, nem azon múlik, alszik-e éjszaka vagy sem. Az enyémnek is van egy kialakult napirendje, ami nem óramű pontosságú, de szépen működik. Mégis többször felébred éjszakánként. Nekem a nagyok is sokáig fel-felébredtek . Ők ilyenek, nem minden baba alszik már pár hetesen. Mi se vagyunk egyformák, hát ők se.
2010. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Természetesen eszik mást is, de minden étkezés után kéri még a cicit. Vacsorára kapott már sok mindent (főzelék, vajas kenyér, rántotta stb.), de ugyanúgy keltünk éjjel. Ha ébred, először vizet kap, de aztán az esetek 80%-ában nem alszik vissza szopcsi nélkül.

Csak úgy vagyok vele, hogy eddig kibírtuk tápszer nélkül, akkor miért most kezdjük el?

Napközben 1 órát alszik és elég rendesen lefárasztja magát, egész nap jön-megy, pakol.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 7. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adj neki tápszert. Ha neked nem kényelmetlen nyugodtan szoptasd. Amikor a kisfiam olyan 9-10 hónapos volt és már csak egyszer kelt szopizni, akkor én azt csináltam, hogy kivettem és a karomban visszaaltattam. Tényleg nem azért kelt mert éhes volt és 1-2 hét alatt leszokott az éjszakai kelésekről.
2010. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!