Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet 2db méhlepény? 36 hetes...

Chöch kérdése:

Lehet 2db méhlepény? 36 hetes terhes vagyok!

Figyelt kérdés
Ma voltam 36. hetes UH-n CTG-n és vérvételen is. Az UH-on a doktor úr mikor vizsgálta a méhlepényemet nagyon elcsodálkozott, hogy olyan mint ha mellette lenne egy másik méhlepény is. Rákérdeztem hogy ez baj lehet-e? Azt mondta hogy ne aggódjak, majd megnézik szülés után és minden héten most már ha megyek CTG-re ugyan úgy jelentkezzek be UH-ra is. Valakinek volt ehhez hasonló és mit jelenthez ez?

2014. júl. 9. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Ha ikerterhességnek indult mondjuk a terhesség és közben az egyik magzat elhalt, akkor ilyen esetben elképzelhetőnek tartom, hogy két méhlepény van, de ugye csak egy baba, mivel a másik időközben elhalt.
2014. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan, hogy a fő méhlepényen kívül erekkel kapcsolódik hozzá egy "melléklepény".


Így kell elképzelni (felső rajz):

[link]


Ez róla egy valódi kép (szóval, ha érzékenyen érint, ne nézd meg):

[link]


Igaza van az orvosnak, nem szokott problémát okozni, de fokozottan figyelniük kell, hogy esetleg nem marad-e benn, mert akkor műtéttel kell leválasztani a méhfalról, különben súlyos problémákat okozhatna.

2014. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Anyukámnak is kettő volt mert lett volna egy ikertesóm,de vele elvetélt.
2014. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!