Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik este 4h körüli...

Mennyit alszik este 4h körüli babátok? Mit értenek az alatt sokan hogy átalussza az éjszakát? Normális hogy ennyi idős baba 10-11 orát is alszik egyhuzamban? Hallottam már ilyet.

Figyelt kérdés
Nálunk este fél8kor fürcsi aztán kajcsi és 8.30kor már alvás éjjel 1.30korül evés és 3-4oránként megint.Csak anyatejes a babám, nappal 3 oránként szopizik, közben 40 perceket alszik.
2010. jan. 7. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem pont ugyanez a program. Aki azt mondja, hogy átalussza a babája az éjszakát, az azt jelenti, hogy este leteszi, és reggelig nem ébred fel a baba. Nagyon kevés gyerek csinálja magától így. Van aki éjjel hagyja sírni, nem megy be hozzá, és akkor állítólag pár nap (vagy hét?) után nem ébred fel többet éjjel. Szerintem ez kegyetlenség, mi inkább felkelünk hozzá 1-2x éjjel is.
2010. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 4 hónapos tápszeres.

Így néz ki egy napja:

reggel 4:30-5:00 körül eszik 130ml, 8:00 120ml, 12:00 120ml

16:00 120ml 19:30 170-180ml este 8-tól a reggeli evésig alszik.

Napközben változó az alvása.

2010. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Magától ált be kb. 1,5hónapos korától.

2010. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam kilencedikén lesz négy hónapos.Soha nem hagytam sírni se nappal, se éjszaka.Két hónapja átalussza az éjszakát, ami nálunk este 8-9-től, reggel 6-7-8-ig tart.Közben nem kel fel egyszer sem.Én ezért nem tettem semmit, magától így alakult.Egy hónapos koráig kétszer kelt enni, aztán két hónapos koráig egyszer.Nappal két óránként eszik, de van amikor még sűrűbben.Nálunk ez az ára, hogy nem kel éjszaka, de én nem bánom.Csak anyatejes. Nappal 2-3-szor alszik.Van amikor van egy hosszabb alvás is, ez 2-2,5 óra, de ez mostanában ritka.

2010. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elfelejtettem, hogy ha fél hétig felkel reggel,akkor eszik, és még alszik két órát.
2010. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem 6 hetes korától aludta át. akkor este 10-től reggel 8-9-ig, pedig anyatejes volt.

most 9 hónapos, este 7-től van hogy délelőtt 10ig is alszik.

két kezemen össze tudom számolni, hogy hányszor kelt fel az elmúlt 9 hónapban éjszaka. akkor is csak a foga miatt, max 10 percre.

2010. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim átaludták az éjszakát ekkora babaként, azaz este 8-9-től reggel 8-9 óráig, 12 órát, mindegyik (3 gyerek).


És reggel se úgy keltek, hogy á-á-á-á-á, éhen halok, hanem kedvesen, "beszélgetve", "cseverészve". Szóval sírás nélkül.

2010. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 és fél hónapos, és még most is 2 és fél óránként szopizik éjszaka is. Nappal 3- 4 óránként. Mi éjjel nem sokat alszunk. Valóban éhes lehet?
2010. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát öszintén megmondom Én nem bánnám már ha MAGÁTOL leszokna az esti kelésekröl, viszont a leszoktatás nekem nem menne,sose hagytam sirni Én sem.Azt meg hogy este vigasztaljam meg álombaringassam annak sem látom értelmét mert az idö alatt megetetem.Az esti etetések kb.10-15perc max. és alszik tovább.Csak az a baj hogy Én nem tudok visszaaludni:( Ezért egy kicsit irigykedek rátok akiknek reggelig alszik a babátok.
2010. jan. 7. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 3,5 hós, első perctől nem kelt éjszaka, míg pici volt, éjszakánként 1szer keltettem, bár akkor sem evett, aztán azt mondták, hogy ha nem éhes, ne keltsem, ő tudja, ha enni akar.

Így eleinte este 8tól fél 4ig aludt, aztán evés, és újra aludt 7ig, másfél hónapja pedig este 8tól reggel 6ig alszik. Igaz, ez nekünk is a nappalok rovására megy, mert alig alszik és 2 óránként eszik, de nem bánom, ha neki így jó. Pár napja kezdi, hogy nappal is alszik hosszabb ideig. :)

2010. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!