Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért tartják öregesnek...

Sokan miért tartják öregesnek a József, Iván, Sándor, Jenő, Dezső neveket, ha a Gábort, Zoltánt, Attilát, Márkot, Pétert pedig egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 21:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A második felsorolás is régi neveket tartalmaz, de nagyapáink korában bár voltak, de nem volt olyan tucatnév, míg a József stb igen. A Zoltán, Attila... egy generációval később lett gyakori. Szerintem ezért.
2014. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Rokonok, közeli ismerőseink:

József - velünk egykorú barát, valamint ovistárs

Iván - unokaöcs, valamint ovistárs

Sándor - nagyszülő és velünk egykorú barát

Jenő - velünk egykorú ismerős

Dezső - nincs.


Gábor - velünk egykorú rokon, valamint ugyanilyen korú ismerős

Zoltán - velünk egykorú rokon, valamint dédszülő

Attila - nagy-nagybácsi

Márk - unokaöcs

Péter - nagypapa, valamint dédpapa, valamit velünk egykorú barát, plusz ovistárs.


Tehát "nálunk" nem él az elmélet, hogy az első csoport különösebben jellemző lenne az idősebb generációban, illetve a második a kevésbé idősebben.


Sokn nem inkább kevésbé szépnek érzik, vagy túl megszokottnak, vagy durva hangzásúnak ezeket a neveket? Vagy?

2014. júl. 12. 22:46
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a Sándor, Iván egyáltalán nem öreges, és a második sorból a Gábor, Zoltán, Péter is előfordul idősebbek közt is...

az én ismerőseimből:

József: túlnyomórészt öregek + egy harmincas pasi

Iván: 1 fiatal pasi

Sándor: abszolút vegyesen minden életkorból

Jenő, Dezső: nem ismerek ilyet


Gábor, Zoltán, Péter: minden életkorból ismerek

Attila: 35 alattiak

Márk: csak kisgyerekek

2014. júl. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!