Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babám időnként nem...

8 hetes babám időnként nem teljesen egyformán nyitja a szemét. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Nem feltűnő, én is valószínűleg azért vettem észre, mert "egész nap nézem". Ha nagyon érdeklődik, akkor egyformán tágra nyitja mindkettőt. Amikor amolyan semleges a hangulata (de nem bambul, csak se nem rosszkedvű,s e nem izgatott, se nem érdeklődő), akkor az egyik szemén kissé lejjebb fittyed a szemhéja.

Nem tudom, hogy összefügg-e, de a mosolya sem minden esetben szimmetrikus, kb fele-fele arányban van a szimmetrikus és a "Bruce Willis mosoly" (nekem egyből ő jutott eszembe a féloldalas mosolyról).


Érdemes szakorvosnál utánajárni ennek, vagy ilyen az arcberendezése és ne foglalkozzak vele?


2014. júl. 12. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak az egyik szeme kisebb volt mint a másik. Izomtónus eloszlási zavara volt. Az arcizmai nagyon feszesek voltak. Ő szopizni sem tudott. A szája is mindig nyitva volt. Nektek jól megy a szopizás?

Dévényeztünk közel 1 évig, mert a mozgásfejlődés sem igazán indult magától.

2014. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tápszeres, de azzal nincs gond.


Konduktor vizsgálta két hete, mert néha az egyik lába "lusta" volt, csak fél lábbal rugdalt, aztán ha úgy tartotta kedve, akkor beszállt a másik lábbal is.

Ő akkor átmozgatta és mindent rendben talált. (Nyugdíj előtt álló hölgy, a Petőben dolgozott mostanáig)

2014. júl. 12. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, nem vagy biztos a diagnózisban. Engem nem kell meggyőznöd, hogy jó szakember a konduktor. :) Ha úgy érzed valami nem stimmel, mutasd meg másnak is. Mi konduktornál nem jártunk, viszont a Dévény tornával maximálisan elégedett vagyok. Ha nektek belefér anyagilag, hogy elvidd és megmutasd a babádat, akkor már csak a saját megnyugvásodra tedd meg.

Tudod, az anyai ösztön sosem hazudik...

1-es voltam.

2014. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!