Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek úgy a babája,...

Volt valakinek úgy a babája, hogy 4-5 hónap között időnként megébredt éjjel, aztán visszaállt a rend és újra átaludta az éjszakát? Létezik ilyen jó példa? Vagy ne reménykedjek?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék jó példákat hallani

2014. márc. 3. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán létezik ilyen, előbb utóbb biztosan végig fogja aludni megint az éjszakát. Biztos gondolkodtál már, de mi lehet az ébredés oka? (éhség, hangos zaj, túl melege van, fázik, éjszakai buszjárat pont elmegy a házatok előtt, szomszéd órája csörög stb.?) Nekünk 3-4 hónap között volt ilyen, 2 hetes kórtól a fiam átaludta az éjszakát, aztán 3 hónaposan elkezdett felébredni szopizott és vissza aludt. (ebben az időben a súlya sem növekedett, aztán megint megindult, tehát éhes volt este) aztán kb. 2-3 hét múlva is felébredt éjszaka, de nem szólt semmit, 10-15 percig szopizta az ujját és vissza aludt egyedül. Ezt most is csinálja, de sokszor szerintem már fel sem ébredek rá, ha felébredek akkor sem történik semmi, mert tudom, hogy párperc múlva úgy is vissza alszik egyedül. Egyébként ha úgy ébred fel, hogy nem "szól" akkor hagyd békén, ne vedd ki, ne tedd tisztába meg ilyesmik.
2014. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babán 4,5 hónaposan először csak egyszer, majd többször is felébredt éjszaka. Csak anyatejes baba és mindig éhes volt. Az 5 hónapos vizsgálaton jeleztem a doktornőnek és kaptunk tápszert, azt megeszi vacsira, majd fürcsi, cici és újra alszik reggelig.
2014. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6 és 9 hónapos kora között volt káosz a kisebbik gyereknél. Először 3x, aztán 2x kelt éjszakánként. Evett, beájult és aludt tovább. Aztán sokszor csak kelt, dajkáltam, szopizott egy kicsit, elaludt. 9 hónapos korára leszokott az éjszakai kajálásról és minden megjavult :)
2014. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem most 1 éves a babám és eddig többször voltak ilyen időszakok. Általában 1 max 2 hét alatt helyreállt a rend. Ilyen kis picurokat még nagyon sok minden megzavarhatja, ami miatt felkel éjszaka: Fogzás, növekedési ugrás, mozgásfejlődésben nagyobb lépés előtt áll, stb. Vagy volt amikor kerülgette valami betegség akkor is felriadt már előtte pár nappal éjszaka. Nálam a legdurvább az volt amikor 10 hónaposan egyszerre 6 foga jött szegénykémnek :-( de 2 hét alatt ez is helyrejött, szóval nyugi! :-)
2014. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt,bár 3 hónapos korában.7hetes korától átlaudta az éjjelt,este fél7től reggel 7-8ig.Aztán 3-4hós koráig egyszer felkelt enni éjjel,aztán azóta átaludta megint.Már 17hónapos és ha fel is ébredne valami miatt,visszaalszik.
2014. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

első lányom 2 hónapos korától aludt este 8-tól reggel 6-ig, evett álmában majd aludt tovább 8-ig. Aztán később a reggeli 6-s felkelést is elhagyta. (ő szopis volt). Se foga, se más nem keltette éjszakánként, csak ha nagyon beteg, lázas volt. Nagyon szerencsések voltunk vele.


második lányom 8 hetes korától alszik este 9-tól reggel 8-ig, ő tápszeres sajnos. Ő most 4 hónapos múlt és elindult a fogzás, mert éjszaka 2x3x felsír. meglátjuk. :)

2014. márc. 4. 10:16
 7/8 A kérdező kommentje:
szóval örülnék, ha ismét visszaállna a régi rend, de ha nem , az se baj, majd idővel később. :) köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.
2014. márc. 4. 10:17
 8/8 A kérdező kommentje:
elsőnek írom, hogy valószínűleg a foga lehet a ludas.
2014. márc. 4. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!