Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Át kellene állnunk a napi...

Át kellene állnunk a napi egyszeri napközbeni alvásra?

Figyelt kérdés
13,5 hónapos fiam kb. 1 hete nagyon nehezen alszik el napközben. Eddig 1/4 11-1/2 11 körül aludt egy órát, majd 1/2 3 körül még egyet. Most is aludna ennyiket, de már 40-50 percig eltart az altatás. Ma délelőtt 50 perc után feladtam, majd leteszem ebéd után. Egyszerűen nem fér bele a napirendünkbe, hogy ilyen sokáig altassam, aztán hagyjam is aludni egy-egy órát.
2010. jan. 8. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi így szoktunk át a napi egyre, egyik nap nem tudtam letenni, mert mentünk valahová, második nap jöttek hozzánk másik babával, akkor sem tudtam letenni, harmadik nap próbáltam letenni, nem akart, hagytam.

Azóta ebéd után alszik másfél órát.

2010. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunkis 1 éves kor körül alakult ki a napi egy alvás.

De annyi volt hogy miután leraktam nem akart aludni, vagy csak nagyon nehezen.Igy következő nem má le sem raktam.

Pár hét alatt ki tudtam nyújtani ebéd utánra az alvást.Akkor 1,5-2 órát alszik, és még este sem nyűgös.

2010. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, elérkezett az idő rá:-)

Ha ilyen sokáig tart az altatás, akkor azt jelenti, megszokásból aludna, de nem fáradt eléggé. Próbáld lefoglalni, terelni a figyelmét, kicsit hamarabb ebédeltetni és utána altatni. Apránként tolódhatnak az időpontok. Szépen lassan át fog állni, de türelem szükséges!

2010. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy ez lesz, és neked is jobb lesz szerintem, mert egyszer alszik, de valószínű többet. Nekem így van. Amíg 3x aludt, addig fél óra volt, aztán kétszer 1 óra, most meg 2, van néha hogy 3 órát is szunyál ebéd után. Egyébként már 9 hós kora óta csak egyszer alszik. Sőt újabban csinált olyat is, hogy egész nap nem bítam letenni, 12 órát nonstop fenn volt. 14 hós
2010. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!