Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, ha 10 hónapos kisfiam...

Gond, ha 10 hónapos kisfiam naponta már csak egyszer alszik? És miért olyan nagy jelentőségű az egyszeri napközbeni alvás a babák életében?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha éjjel rendesen alszik,akkor nem gond.Azért jó,ha kiksorukban még alszanak napközben,mert általában elfáradnak a játékban,és a szervezetüknek kell a pihenés.
2009. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám mindig azt mondta, amikor a fiam aludt, hogy most nől, nagyon aranyos volt. Az újszülöttek szinte alig vannak ébren, egy felnőttnek viszont elég 7 óra pihenés. A közbeeső szakaszban folyamatosan csökken a pihenés igénye a szervezetnek, pl. 7 éves gyereknek még napi 10 órára van szüksége. Persze ezek általánosságban vett szabályok, nem kötelező érvényűek, amennyiben nem nyűgös, fáradt, jól alszik éjszaka, akkor miért altatnád erővel?!
2009. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kösz, csajok!
2009. aug. 29. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alvás közben aktiválódik a növekedési hormon, ezért kell többet aludniuk, mint a felnőtteknek. Nem baj, ha csak egyszer alszik, de mennyit? Az én lányom 1 éves, és ebéd után alszik egyszer 3 órát. Én jobban örülök neki, mintha napi 3-szor aludna fél órákat.
2009. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pár napja van ez a dolog. először 1, majd másfél, ma picivel több, mint másfél órát alszik. köszi a választ!
2009. aug. 29. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pihenés, a növekedés miatt kell aludniuk és azt olvastam a napközben összeszedett tudást, álmukban, az alvás alatt rögzitik, tanulnak. akkor kerülnek a buksiban helyükre a dolgok..
2009. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előző válaszokat, hogy az agyuk megfelelő fejlődéséhez is fontos az elegendő alvás. Ezért szoktam én kiakadni mikor valaki egy 2 éves gyereket már nem altat nappal, mert a "gyerek nem akar aludni". Még a 4 éves gyereknek is szüksége van a nappali alvásra.
2009. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2009. aug. 30. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!